Nowy PlayStation Plus dostępny w Polsce!

Nowa wersja PlayStation Plus jest od dziś dostępna w Polsce. Pamiętajcie, że teraz obejmuje ona trzy plany: Essential, Extra oraz Premium.

@ 23.06.2022, 12:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Nowy PlayStation Plus dostępny w Polsce!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, debiutuje dziś w polskim PlayStation Network nowa wersja PlayStation Plus. Użytkownicy najwyższego pakietu otrzymają dostęp do ponad 700 tytułów oraz rozmaitych dodatkowych benefitów w ramach abonamentu.

Europa, w tym Polska, była ostatnim obszarem, w którym miało zadebiutować nowe PlayStation Plus. Osoby posiadające subskrypcję będą mogły od teraz zdecydować czy chcą pozostać przy dotychczasowym planie, który teraz zwie się PlayStation Plus Essential, czy przejść na jeden z dwóch wyższych: Extra lub Premium.

"Globalna premiera zupełnie nowego PlayStation Plus stanowi ogromną ewolucję naszej oferty usług subskrypcji gier. Jest nam niezmiernie miło, że gracze na całym świecie mogą teraz cieszyć się dostępem do setek fantastycznych gier w ramach abonamentu PlayStation Plus" – powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. "Wysoka jakość zawartości jest tym, co wyróżnia PlayStation Plus. Nasza usługa będzie się nadal rozwijać dzięki nowym, comiesięcznym ofertom gier, wśród których znajdą się najsłynniejsze tytuły z naszych platform. Jesteśmy bardzo wdzięczni całej społeczności PlayStation za nieustające wsparcie".

Szczegółową rozpiskę poszczególnych planów znajdziecie poniżej. W zestawieniu zawarliśmy także oficjalne ceny. Pamiętajcie, że nie zawierają one ewentualnych zniżek, które przecież regularnie są udostępniane przez Sony oraz jej partnerów handlowych.

PlayStation Plus Essential


Korzyści: Zapewnia te same korzyści, które do tej pory otrzymywali subskrybenci usługi PlayStation Plus, takie jak comiesięczny dostęp do gier na PS4 i PS5, dostęp do rozgrywki online, ekskluzywne zniżki, możliwość zapisywania w chmurze i wiele więcej. Obecni użytkownicy PlayStation Plus nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian w ramach tego planu, a ceny pozostaną takie same.

Cena:

 • 1 miesiąc 37,00 zł,
 • 3 miesiące 100,00 zł,
 • 12 miesięcy 240,00 zł

PlayStation Plus Extra


Korzyści: Poza wszystkimi korzyściami dostępnymi w pakiecie Essential, użytkownicy PlayStation Plus Extra otrzymają dostęp do katalogu nawet 400 gier z PS4 i PS5, zawierającego największe i najpopularniejsze tytuły PlayStation Studios oraz zewnętrznych partnerów. Gry dostępne w PlayStation Plus Extra będą dostępne do pobrania.

Cena:

 • 1 miesiąc 58,00 zł,
 • 3 miesiące 165,00 zł,
 • 12 miesięcy 400,00zł.

PlayStation Plus Premium


Korzyści: Zapewnia dostęp do wszystkich korzyści z poziomu Essential i Premium, a także dodaje dostęp do nawet 340 gier, w tym:

 • Gier z PlayStation 3 dostępnych w opcji streamingu;
 • Katalogu gier z oryginalnego PlayStation, PlayStation 2 oraz PlayStation Portable.

Ponadto, abonenci będą mieli dostęp do streamingu gier z PlayStation, PS2, PSP oraz PS4, a także ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki którym będzie można wypróbować dany tytuł zanim zdecyduje się na zakup.

Cena:

 • 1 miesiąc 70,00 zł,
 • 3 miesiące 200,00 zł,
 • 12 miesięcy 480,00 zł.

Jeśli chodzi o wspomniany wcześniej katalog gier PlayStation Plus, obejmuje on rozmaite gry od znanych i lubianych studiów z całego świata, w tym ekip należących do PlayStation Studios. W tym momencie w katalogu są między innymi takie perełki, jak Ghost of Tsushima Director's Cut, Marvel's Guardian of the Galaxy, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, NBA 2K22 oraz Red Dead Redemption 2. Katalog będzie regularnie aktualizowany, a to oznacza, że zawsze powinniśmy znaleźć coś dla siebie.

W PlayStation Plus Premium mamy też dostęp do wielu klasycznych hitów sprzed lat. Wśród nich wymienić można między innymi Ape Escape, Syphon Filter oraz Tekken 2. Niektóre klasyki zostały poprawione (większa liczba klatek wyższa rozdzielczość), co dodatkowo zwiększy przyjemność z obcowania z nimi.

Na koniec wspomnę jeszcze, że nowa wersja PlayStation Plus to także zmiany w usłudze PlayStation Now. Została ona przemianowana i wejdzie w skład PlayStation Plus Premium. Osoby, które zdecydują się na ten wariant subskrypcji będą miały więc dostęp także do gier w streamingu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   15:06, 23.06.2022
Nowe PS Plus to naprawdę kusząca propozycja !
Teraz już nie Boję się przesiąść na sprzęt Japończyków.
Mając pakiet ps plus premium każdy znajdzie coś dla siebie... Uśmiech
1 kudosguy_fawkes   @   07:31, 24.06.2022
Cena może i wyższa, niż GP Ultimate, ale po kupnie PS5 w przyszłości rozważę abonament premium zwłaszcza pod kątem starszych gier. Do tego czasu usługa pewnie się dotrze.