Battlefield 2042 - twórcy byli zawiedzeni reakcją społeczności po premierze gry

DICE i jego kadra kierownicza czuła zawód po tym, jak gra została odebrana przez graczy.

@ 22.06.2022, 22:57
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 - twórcy byli zawiedzeni reakcją społeczności po premierze gry

Nowy manager studia DICE zareagował na słabą premierę Battlefield 2042, wyjaśniając co poszło nie tak i jak studio, i ogólnie Electronic Arts, nadal wierzy w rozwój serii.

W rozmowie z Eurogamerem Rebecka Coutaz powiedziała, że jednym z pierwszych problemów, jakie miał Battlefield 2042, była organizacja zespołu programistów i konfiguracja pracy z domu wywołana przez pandemię.

"Wszyscy byli rozczarowani – nasza społeczność, nasi gracze i nasz zespół również. To zespół, który zainwestował lata swojego życia w tę grę" – dodała o trudnym początku gry. "A żeby ten tytuł nie spełnił żadnych oczekiwań ze strony zespołu ani graczy, to było trudne do przyjęcia. Idziemy do przodu i od tego czasu zrobiliśmy wiele rzeczy".

Po trudnym początku Battlefield 2042 studio zmieniło kadrę zarządzającą. Poprzedni dyrektor generalny DICE, Oskar Gabrielson, opuścił firmę wraz z szefem ds. treści, szefem projektu, producentem wykonawczym i kilkoma innymi osobami. Coutaz wcieliła się w rolę menagera generalnego i powołała nowy zespół kierowniczy, w skład którego weszli weterani tacy, jak dyrektor kreatywny Lars Gustavsson oraz producenci Ryan McArthur i Andreas Morell.

Nowa aktualizacja gry dodała jedną nową mapę, ale dla niektórych graczy to wciąż zbyt mało. Coutaz powiedziała, że skupiono się na jakości, niekoniecznie na ilości dostarczanego conentu.

Z pozostałych zapowiedzi warto odnotować, że DICE potwierdziło, jakoby jest teraz całkowicie skoncentrowane na Battlefield 2042, co oznacza, że fani Mirror's Edge nie mają co liczyć na trzecią odsłonę cyklu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?