Wargaming rozszerza obecność w Europie o dwa nowe biura

Wargaming postanowił otworzyć dwa nowe biura: w Warszawie oraz w Belgradzie. W obu zatrudnienie znajdzie w sumie około 400 pracowników!

@ 17.06.2022, 13:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, mob, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s, free 2 play

Wargaming rozszerza obecność w Europie o dwa nowe biura

Wargaming informuje, że spółka zdecydowała się otworzyć dwa nowe biura ze względu na wycofanie się z rynków rosyjskiego oraz białoruskiego. W sumie korporacja będzie miała już więc 8 biur, które dołączą do lokacji w Nikozji, litewskim Wilnie, czeskiej Pradze, brytyjskim Guilford, niemieckim Berlinie oraz ukraińskim Kijowie. W nowych biurach znajdzie zatrudnienie nawet 400 osób.

Jeśli chodzi o Wargaming Warsaw, będzie to zespół wydawniczy sformowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Jego celem będzie rozbudowana i wzmacnianie portfela wydawniczego spółki. Pracownicy początkowo będą pracować zdalnie, a w sumie będzie to nawet 50 osób do końca roku.

Wargaming Belgrade to międzynarodowy zespół, który będzie się zajmował zarówno obszarem wydawniczym, jak i deweloperskim. Będzie to bardzo ważne miejsce relokacyjne dla pracowników Wargaming z różnych części świata. Studio skupi się na World of Tanks, World of Warships oraz potencjalnych nowych grach.

"Warszawa i Belgrad to logiczne wybory na nowe kierunki. Oba miasta mają szybko rozwijające się sektory technologiczne oraz duży potencjał. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby tworzyć najlepsze zespoły twórcze i wydawnicze" - mówi Wiktor Kisłyj, prezes firmy Wargaming. "Nasza firma kontynuuje rozwój i ma wielkie plany na przyszłość. Warszawa i Belgrad będą kluczowe w ich realizacji".

Więcej informacji na korporacyjnej stronie firmy pod adresem wargaming.com.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?