Starfield czerpie inspiracje z FTL oraz Mech Warrior

W przypadku podróżowania w przestrzeni kosmicznej, twórcy wzorowali się na FTL, a jeśli chodzi o walkę na Mech Warrior.

@ 17.06.2022, 13:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield czerpie inspiracje z FTL oraz Mech Warrior

Todd Howard z Bethesdy regularnie dzieli się ze światem nowymi informacjami na temat Starfield. Tym razem dowiedzieliśmy się co nieco na temat tego, czym inspirowali się deweloperzy tworząc podróże w przestrzeni kosmicznej oraz walkę. Okazuje się, że w przypadku pierwszego elementu wzorem było FTL, a drugiego cykl Mech Warrior.

Starfield to dużo podróży kosmicznych. W trakcie wywiadu dla IGN Howard wspomniał, że w tym przypadku twórcy inspirowali się FTL. Chcieli m.in. aby gracze samodzielnie dystrybuowali moc do poszczególnych systemów. Wymaga to bowiem ciągłego zaangażowania.

"Twój statek ma wiele systemów. Jest tu trochę FTL, jeśli chodzi o dystrybuowanie ilości mocy do trzech systemów broni, silników, tarcz oraz napędu. Musisz się zastanawiać jak rozdzielić moc, aby wybrnąć z sytuacji, w której się aktualnie znalazłeś".

Jeśli chodzi o pojedynkowanie się, twórcy Starfield za wzorzec obrali sobie m.in. serię Mech Warrior. Chodzi o przebieg walk. Miały być one dobrze zbalansowane i strategiczne. Deweloperzy chcieli uniknąć chaotycznych potyczek charakterystycznych np. dla Call of Duty.

"Jedna z gier, które kocham i którym się przyglądam to Mech Warrior. Jest prawdopodobnie nieco wolniejszy, ale jeśli chodzi o systemy oraz moc, a także możliwości strategicznego podejścia - jest nieco szybszy - w stosunku do klasycznych shooterów, jeśli wiecie o co mi chodzi".

"Jest też garść systemów, które pokażemy później, które możesz dodać do statku, a które wprowadzają ciekawe rozwiązania do mechaniki rozgrywki".

Howard następnie podkreślił, że nie chodzi wyłącznie o to, by walczyć.

"Nie chodzi nam tylko o walki, na statku - co widać na filmie - możesz dokować w innych stacjach, możesz je wyłączać, możesz dokonywać abordażu. Są zadania z tym związane. Możesz ukraść statek, są dialogi w przestrzeni kosmicznej, są stacje kosmiczne, które możesz odwiedzić, jest przemyt. Wszystkie te rzeczy, które chcieliśmy. Pokażemy nieco więcej później, ale to dość solidny wycinek rozgrywki, który uważamy, że sprawi graczom przyjemność, jeśli chodzi o sci-fi".

Premierę Starfield zaplanowano na pierwszą połowę 2023 roku. Grać będziemy wówczas wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S.


Sprawdź także:
Starfield

Starfield

Premiera: 06 września 2023
PC, XBOX X/S

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:26, 17.06.2022
Matko Boska . Człowiekowi zaczyna się niedobrze robić na samą nazwę Starfield .Gdzie się nie obejrzysz to newsy o Starfield .Nie przesadzają z tym publicity ? Chcą nam wmówić że powstaje gra stulecia ? Wylewają dziecko z kąpielą.
Mam propozycję . Na znak protestu przeciwko starfieldyzacji na MG przez cały przyszły tydzień nie będzie żadnych newsów o Starfield .Wiem że ciężko znaleźć jakieś inne newsy ale Big Boy Juve Dirian Materdea Zubal i spólka dadzą radę. Da się zrobić ? No odetchniemy trochę.
1 kudosshuwar   @   08:38, 18.06.2022
O Fallout 76 też było dużo newsów swego czasu Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   09:22, 18.06.2022
No właśnie. Pewno gdyby nie to dmuchanie balonika opinie graczy o grze nie byłyby aż tak skrajnie negatywne.
0 kudosfrycek88   @   10:37, 19.06.2022
Im więcej o Starfieldzie tym lepiej.
0 kudosBarbarella.   @   11:19, 19.06.2022
Cytat: frycek88
Im więcej o Starfieldzie tym lepiej.

W sumie racja . Nie trzeba będzie grać bo już wszystko będzie obczajone. Szczęśliwy Pokręcony
Dodaj Odpowiedź