BlizzConline po raz kolejny anulowane, Blizzard chce na nowo wymyśleć formułę wydarzenia

BlizzConline odwołane, na nowe wiadomości z obozu Blizzard Entertainment przyjdzie nam jeszcze poczekać.

@ 27.10.2021, 09:25
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

BlizzConline po raz kolejny anulowane, Blizzard chce na nowo wymyśleć formułę wydarzenia

Blizzard ogłosił, że odwołuje tegoroczny BlizzConline, który miał się odbyć w lutym. Według dewelopera, postanowiono „cofnąć się o krok” i „przerwać planowanie” wydarzenia, mówiąc, że była to trudna decyzja, ale „właściwa” do podjęcia.

Powodem anulowania jest to, że Blizzard chce poświęcić swoją energię na wspieranie swoich zespołów i postęp w rozwoju gier oraz innych projektów. Biorąc pod uwagę obecny klimat w Activision-Blizzard, ta wiadomość nie powinna dziwić.

Firma jest obecnie pod ostrzałem za nieuczciwe praktyki płacowe wobec kobiet i mniejszości, molestowanie seksualne i liczne oskarżenia wobec przełożonych o niepodejmowanie skutecznych środków zaradczych w celu zwalczania nieodpowiedniej kultury pracy w studiu.

Activision-Blizzard od pojawienia się oskarżeń zawarł porozumienie z kalifornijską Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia, zobowiązując się do utworzenia funduszu o wartości 18 milionów dolarów na rekompensaty i zadośćuczynienie uprawnionym wnioskodawcom.

Przeprowadzenie w takich okolicznościach imprezy mija się z celem. Firma chce poświęcić czas na uspokojenie procesów produkcyjnych oraz przemyślenie sprawy. Blizzard ma w planach powrócić z wydarzeniem, ale musi przemyśleć jego formułę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?