FIFA od przyszłego roku będzie nazywać się EA Sports FC?

Electronic Arts chce zrezygnować z licencji FIFA, a w sieci pojawiły się informacje na temat tego, jak może nazywać się przyszłoroczna odsłona piłkarskiej serii.

@ 12.10.2021, 12:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

FIFA od przyszłego roku będzie nazywać się EA Sports FC?

Pisaliśmy niedawno o tym, że EA Sports rozważa rezygnację z licencji FIFA, a to oznacza, że od przyszłego roku popularna kopanka Kanadyjczyków nie będzie nosić dotychczasowej nazwy, ale całkiem nową. Jaką? Tego w tym momencie nie wiemy, choć mamy pewne przypuszczenia.

FIFA 22 - jak przeczytacie w naszej recenzji - stanowi krok w odpowiednim kierunku. Przyszłoroczna edycja gry może być jednak zatytułowana całkiem inaczej. Redakcja VGC zauważyła, że Electronic Arts złożyło dokumenty do biura zajmującego się własnością intelektualną (Intellectual Property Office) w Wielkiej Brytanii oraz jego odpowiednika w Unii Europejskiej, a w tychże dokumentów widnieje nazwa EA Sports FC.

Nie mamy oczywiście pewności, że o cykl FIFA chodzi, ale jest na to spora szansa. Licencja pozwalająca Kanadyjczykom na wykorzystywanie nazwy FIFA na pewno kosztuje mnóstwo dublonów, a zadaniem każdej korporacji jest maksymalizowanie zysków. To jeden z kroków w tym kierunku.

FIFA 22 dostępna jest obecnie na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeśli rozważacie zakup wydania przeznaczonego dla komputerów, koniecznie rzućcie okiem na jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?