EA Sports FC od 2023 roku. Koniec serii FIFA

Negocjacje na linii Electronic Arts - FIFA najwyraźniej nie przyniosły porozumienia. Popularna seria gier piłkarskich od przyszłego roku będzie nosić nową nazwę, a EA obiecuje daleko idące zmiany.

@ 11.05.2022, 10:48
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

EA Sports FC od 2023 roku. Koniec serii FIFA

Electronic Arts poinformowało o zmianach w piłkarskim cyklu FIFA. Okazuje się, że tegoroczna FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii. Od 2023 roku będziemy grać w nowy produkt - EA Sports FC!

Związane jest to najpewniej z brakiem podpisania nowej umowy na linii EA - FIFA. Przypomnijmy, że w tym roku - po aż 30 latach współpracy - wygasa licencja EA do marki FIFA, w efekcie czego konieczna jest zmiana nazwy.

Zmiana nazwy jest głównie formalnością - nie wpłynie na pozostałe elementy cyklu, w tym licencje, piłkarzy, stadiony, tryby gry, itp. EA Sports podkreśla jednak, że EA Sports FC ma być "symbolem zmiany" dla serii. Co ważne, starsze odsłony pozostaną w sprzedaży z zachowaniem dotychczasowego nazewnictwa.

"Nasza nowa niezależna platforma przyniesie nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co do tej pory stworzyliśmy. To o wiele więcej, niż tylko zmiana logo - jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA Sports FC stanie się symbolem daleko idących zmian" - komentuje Cam Weber, wiceprezes wykonawczy w EA Sports.

Zanim jednak EA Sports FC trafi na rynek, zagramy w FIFA 23. Póki co nie wiadomo zbyt wiele na temat tej produkcji, ale kolejne tygodnie przyniosą pewnie konkretniejsze wieści. Pewniakiem jest obecność trybu Mistrzostw Świata, inspirowanego nadchodzącymi rozgrywkami w Katarze.


Sprawdź także:
FIFA 22

FIFA 22

Premiera: 01 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 22 to kolejna odsłona odsłona popularnej serii gier sportowych od studia EA Sports i firmy Electronic Arts poświęcona piłce nożnej.FIFA 22 podobnie jak poprzednie cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?