Electronic Arts usuwa Rosję i Białoruś z FIFA 22 oraz NHL 22

Fani gier EA Sports z Rosji oraz Białorusi nie zagrają już swoimi reprezentacjami.

@ 02.03.2022, 21:11
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Electronic Arts usuwa Rosję i Białoruś z FIFA 22 oraz NHL 22

Electronic Arts ogłosiło, że usunie rosyjskie i białoruskie drużyny z FIFA 22 i NHL 22 w trakcie trwającego konfliktu między Ukrainą oraz Rosją.

Wydawca opublikował oświadczenie na oficjalnych kontach obu serii na Twitterze. W oświadczeniu czytamy: „EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i jak wiele głosów w całym świecie futbolu wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę”.

„Zgodnie z naszymi partnerami z FIFA i UEFA, EA Sports zainicjowało procesy usunięcia reprezentacji Rosji i wszystkich rosyjskich klubów z produktów EA Sports FIFA, w tym: FIFA 22, FIFA Mobile i FIFA Online”.

Podobna wiadomość została wysłana na konto EA Sports NHL, z którego usunięto również białoruskie drużyny. Jego obsługa dodała: „Jesteśmy z narodem Ukrainy i przyłączamy się do głosów na całym świecie wzywających do pokoju”. Zgodnie z oświadczeniem, obie reprezentacje zostaną usunięte z wirtualnego hokeja.

Prócz powyższego wicepremier Ukrainy wezwał Xboxa i PlayStation do zawieszenia operacji na swoich platformach w Rosji. Mykhalio Fiodorow poprosił firmy o tymczasowe zablokowanie kont z Rosji po inwazji na Ukrainę.


Sprawdź także:
FIFA 22

FIFA 22

Premiera: 01 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 22 to kolejna odsłona odsłona popularnej serii gier sportowych od studia EA Sports i firmy Electronic Arts poświęcona piłce nożnej.FIFA 22 podobnie jak poprzednie cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?