Już jutro PlayStation 5 będzie w stanie wykorzystać dodatkowy dysk SSD

Chodzi o to, że na jutro zaplanowano premierę nowego oprogramowania dla PlayStation 5. Wprowadzi ono do konsoli wsparcie dźwięku 3D, a ponadto aktywuje slot M.2 w obudowie platformy.

@ 14.09.2021, 20:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Już jutro PlayStation 5 będzie w stanie wykorzystać dodatkowy dysk SSD

Sony regularnie aktualizuje oprogramowanie systemowe swoich konsol. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, już jutro w sieci pojawi się dość istotna aktualizacja dla PlayStation 5. Dlaczego istotna? Ano dlatego, że zostanie za jej pomocą dodana możliwość korzystania z dodatkowych dysków SSD, czyli uruchomione zostanie gniazdo M.2 zamontowane we wnętrzu platformy Japończyków.

Dokładnej godziny udostępnienia nowego firmware'u dla PlayStation 5 nie znamy. Wiemy natomiast, że po jego zaaplikowaniu konsola będzie w stanie spożytkować kilka nowych rozwiązań. Po pierwsze, będziecie w stanie dokupić dysk SSD i zamontować go w obudowie platformy. Po drugie możliwe stanie się korzystanie z Remote Play w mobilnych sieciach. Po trzecie pojawi się wsparcie dla dźwięku 3D w telewizorach.

Z innych wartych wymienienia nowości wspomnieć trzeba jeszcze o tym, że programiści Sony postanowili przeprojektować Centrum Sterowania, czyli pasek widoczny po tym, jak wciśniemy przycisk PlayStation na padzie. Nowe funkcje pozwolą na jego dokładniejsze modyfikowanie. Łatwiejszy ma być też dostęp do opcji pisania wiadomości. Ponadto zmieni się nieco biblioteka gier, prezentując osobne kafelki gier dla PS4 i PS5.

Na koniec nie można zapomnieć jeszcze o subskrybentach PlayStation Now, którzy będą mogli wybierać spośród rozdzielczości 720p oraz 1080p. Więcej informacji, jak tylko aktualizacja zostanie udostępniona. Przypomnę, że ma to nastąpić jutro.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?