Steam Deck nie będzie konkurencją dla Switcha

Firma Valve uważa, że Steam Deck oraz Switch będą mogły ze sobą koegzystować. Urządzenia będą skierowane do dwóch różnych grup odbiorców.

@ 26.07.2021, 17:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne

Steam Deck nie będzie konkurencją dla Switcha

Mniej więcej tydzień temu firma Valve zapowiedziała ciekawie zapowiadające się przenośne urządzenie do gier - Steam Deck. W sieci pojawiło się natychmiast wiele opinii na temat tego, że Steam Deck będzie bezpośrednio konkurował z Nintendo Switch, a w rezultacie nie odniesie sukcesu. Jak się jednak okazuje, Valve nie zamierza walczyć z konsolą Japończyków. Firma ma własny pomysł na to, jak rozwijać platformę.

"Staraliśmy się podejmować takie decyzje, aby Steam Deck celowało w społeczność, która jest już naszymi klientami, która już teraz prowadzi interakcję z grami na tej platformie, na naszej platformie", powiedział projektant z Valve, Greg Coomer. "W taki sposób podejmowaliśmy decyzje. W efekcie otrzymaliśmy urządzenie przypominające stylistycznie Switcha, ale to tylko... to tylko efekt tego, jak postępowaliśmy w przypadku projektowania".

Co ciekawe, podobnego zdania jest szef Valve, Gabe Newell. Także on uważa, że Switch oraz Steam Deck będą w stanie bez problemu koegzystować, bo są skierowane do całkiem innych odbiorców. Będzie to podobno łatwo dostrzec ze względu na kilka aspektów.

"Myślę, że Nintendo świetnie radzi sobie z targetowaniem odbiorców swojej zawartości", powiedział Newell. "To będzie inne. Gdy to podniesiesz, czujesz ergonomię opracowaną dla kogoś, kto ma doświadczenie z drogimi kontrolerami do gier, prawda? To jest większe i grubsze od Switcha. A jeśli mamy racje, była to dobra decyzja w stosunku do społeczności, do której chcemy przemówić".

"Powiem to tak: jeśli jesteś graczem i podniesiesz Switcha, a potem podniesiesz nasze urządzenie, będziesz wiedział, które jest właściwe dla Ciebie. Będziesz to wiedział w ciągu 10 sekund".

Premierę Steam Deck zaplanowano na grudzień bieżącego roku. Urządzenie dostępne będzie w wybranych regionach, a Valve zamierza w najbliższym czasie sprzedać je w milionach egzemplarzy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   17:19, 26.07.2021
Przecież to od razu było wiadomo, że Steam Deck nie będzie konkurował z konsolą Nintendo. Konsolą Japończyków stoi grami ekskluzywnymi, kultowymi markami z fajną grafiką i rozgrywką dostosowaną do szerszego grona odbiorców. Steam Deck to z kolei taki mini pecet umożliwiający odpalanie gier ze Steam'a, skierowany do bardziej hardkorowych graczy. To tylko mniej zaznajomieni gracze i dziennikarze nagle zrobili ze Steam Deck'a pogromcę Switcha.
0 kudosBarbarella.   @   18:53, 26.07.2021
Cytat: dabi132
skierowany do bardziej hardkorowych graczy.

Ups . A już planowałam kupić. Konsternacja
1 kudosfebra1976   @   20:07, 26.07.2021
Czy steam deck jest dla hardkorowych graczy? Nie sądzę. Są setki tysięcy graczy którzy podobnie jak ja nie zawsze mają ochotę odpalić pc czy konsolę, a którzy z chęcią pograją kwadrans czy godzinkę w tak zwanym międzyczasie. A jeżeli jeszcze mają bogatą bobliotekę gier to steam deck jest do tego stworzone. Przy konsolce od Nintendo by zbudować rozsądną bibliotekę stracimy majątek, wybór jest też coby tu wiele nie mówić skromny. Dlatego jeżeli sprzęt nie okaże się tandetą to wybór konsoli przenośnej dla typka mojego pokroju jest prosty.
1 kudosmrPack   @   20:13, 26.07.2021
Cytat: dabi132
To tylko mniej zaznajomieni gracze i dziennikarze nagle zrobili ze Steam Deck'a pogromcę Switcha.
Chociaż Deck jeszcze nie wyszedł to niektórzy zaczęli marzyć o tym, że wgrają na niego najróżniejsze emulatory i w tym upatrują przewagę nad Switchem. Jednak oba sprzęty po prostu celują w określoną grupę odbiorców i myślę, że jakiejś bardzo zaciekłej rywalizacji tu nie będzie.

Cytat: febra1976
Przy konsolce od Nintendo by zbudować rozsądną bibliotekę stracimy majątek, wybór jest też coby tu wiele nie mówić skromny.
No to akurat trochę boli, bo ceny gier, a szczególnie ekskluzywnych są dość wysokie (200-240zł) i potrafią się dość długo utrzymywać. Sytuację ratuje nieco kupowanie używanych egzemplarzy (minimum 140-160zł) lub polowanie na bardzo konkretne promocje w eShopie.
0 kudosdabi132   @   20:36, 26.07.2021
Cytat: febra1976
Czy steam deck jest dla hardkorowych graczy? Nie sądzę. Są setki tysięcy graczy którzy podobnie jak ja nie zawsze mają ochotę odpalić pc czy konsolę, a którzy z chęcią pograją kwadrans czy godzinkę w tak zwanym międzyczasie. A jeżeli jeszcze mają bogatą bobliotekę gier to steam deck jest do tego stworzone.

W porównaniu ze sporą liczbą posiadaczy Switcha, grono odbiorców Deck'a jest na pewno bardziej hardkorowe Uśmiech no i sprzęt od Valve będzie oferował większą różnorodność tytułów.
Dodaj Odpowiedź