Death Stranding sprzedaje się "całkiem nieźle"

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, nietypowa gra akcji opracowana przez Hideo Kojimę, Death Stranding, rozeszło się w całkiem imponującym nakładzie. Tytuł niebawem zadebiutuje też na PS5.

@ 26.07.2021, 15:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Death Stranding sprzedaje się

Death Stranding to dość nietypowa gra. Dzieło Hideo Kojimy niełatwo było podłączyć do konkretnego gatunku, a mimo to wzbudziło ono spore zainteresowanie wśród graczy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, rozeszło się ono w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy. Suma obejmuje oczywiście wersje przeznaczone dla PC oraz PlayStation 4.

"Death Stranding to pierwsza gra opracowana przez Kojima Productions, więc z perspektywy sprzedaży, poradziła sobie ona całkiem dobrze", powiedział Jay Boor, szef wydawnictwa KojiPro. "Do marca 2021 roku Death Stranding sprzedało się w nakładzie ponad 5 milionów jednostek na całym świecie na PC oraz PS4".

Death Stranding pierwotnie zadebiutowało w listopadzie 2019 roku wyłącznie na PlayStation 4. Później, w lipcu 2020 roku, trafiło też w ręce właścicieli PlayStation 4, a we wrześniu będzie ono dostępne również na PlayStation 5. Co ciekawe, Death Stranding Director’s Cut (dostępne od 24 września) zaoferuje garść usprawnień w mechanice rozgrywki, a także rozbudowaną opowieść. Niestety niemożliwa będzie darmowa aktualizacja z PS4 do PS5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:57, 26.07.2021
5 milionów to ładny wynik zwłaszcza, że gra jest dość specyficzna Dumny Ja sam zakupiłem ją z przypadku trochę, bo EK była akurat w promocji, a zawartość mi się podobała xD
0 kudosmrPack   @   16:10, 26.07.2021
Niczego sobie jak dla gry można powiedzieć niszowej. Ciekawe na ile wersja na PC dołożyła się do wyniku.
0 kudosfebra1976   @   16:29, 26.07.2021
Gra niszowa? Death Stranding to dobry kawałek kodu, z zaszytą w nim całkiem niezłą historią. Nietypowy gameplay, nie, raczej nietypowa mechanika nie świadczy jeszcze o niszowości. Owszem nie trafi w każde gusta, no i wad kilka bym znalazł. Jednak gra sprawiła mi mnóstwo frajdy, znudziła mnie też dopiero podczas rozgrywki na NG+. Gdzie po zamknięciu kilku zleceń atmosfera siadła. Bo siłą Gry jest scenariusz i planowanie tras.