Age of Empires 4 - nowy gameplay i detale dotyczące rozgrywki

Premiera gry odbędzie się jesienią na Steam i w ramach Game Pass.

@ 11.04.2021, 10:09
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Age of Empires 4 - nowy gameplay i detale dotyczące rozgrywki

Microsoft oraz studio Relic Entertainment zdradzili nowe detale dotyczące Age of Empires 4. Tytuł zadebiutuje jesienią bieżącego roku na platformie Steam oraz w ramach Xbox Game Pass - premiera odbędzie się jedynie na PC.

W grze czekają na nas cztery rozbudowane kampanie fabularne. Ujawniono szczegóły dotyczące pierwszej z nich, a jest to wątek Normanów. Więcej konkretów na temat kolejnych kampanii poznamy w przyszłości. Samych nacji dostępnych w grze ma być łącznie 8 - do tej pory ujawniono Anglików, Mongołów, Chiny oraz Sułtanat Delhijski. 

Liczba ta może wypada blado na tle chociażby Age of Empires II (37 cywilizacji, 32 kampanie), ale twórcy obiecują, że w Age of Empires IV nacje będą się od siebie znacznie bardziej różnić - nie tylko wizualnie, ale też pod względem dostępnych budynków, jednostek, taktyk czy dróg rozwoju. Więcej uwagi skupiono też na różnicach na przestrzeni kolejnych er, gdy nasze cywilizacje będą się rozwijać. Z pewnością gra w przyszłości otrzyma też dodatki, wnoszące do rozgrywki nowe narody.

Pod względem rozgrywki Age of Empires IV będzie klasycznym RTS-em. Dużo czasu poświęcimy zatem na rozwój bazy, zbieranie surowców, odkrywanie nowych technologii. Bitwy odbywać się będą zaś w czasie rzeczywistym. Twórcy obiecują rozbudowane starcia, bogate w nowe, ale też sprawdzone mechaniki. Chodzi m.in. o chowanie jednostek w lesie, przewagę w zasięgu strzału w przypadku łuczników znajdujących się na wzgórzu czy możliwość zastawiania zasadzek.

Oczywiście nikt nie bawi się tutaj w wynajdywanie koła na nowo, ale rozgrywka ma być bardziej rozbudowana i współczesna, niż w poprzednich odsłonach cyklu.Sprawdź także:
Age of Empires IV

Age of Empires IV

Premiera: 28 października 2021
PC

Age of Empires IV to kolejna odsłona legendarnej serii RTSów sięgającej korzeniami do lat 90' ubiegłego wieku. Tym razem za projektem stoi studio Relic Entertainment, twó...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?