W remake'u Demon's Souls było w pewnym momencie mnóstwo gumowych kaczek

Twórcy korzystali z nich do symulowania różnych efektów.

@ 03.12.2020, 16:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

W remake'u Demon's Souls było w pewnym momencie mnóstwo gumowych kaczek

Każde studio ma jakąś metodykę pracy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, ekipa odpowiedzialna za remake Demon's Souls wspierała się podczas opracowywania tego dzieła gumowymi kaczkami.

Wspomniane zabawki wykorzystywane były jako tzw. placeholdery, czyli elementy zastępujące inne elementy - te właściwe. Kaczki początkowo występowały tylko w określonych miejscach i zastępowały konkretne rzeczy, w miarę upływu czasu sprawy wymknęły się jednak spod kontroli - jak twierdzą twórcy.

O nietypowej metodzie testowania kodu napisał na Twitterze artysta techniczny studia Bluepoint, Artist Colin. Zamieścił on w portalu społecznościowym krótki wpis, zawierający wideo pokazujące wspomniane kaczki. Tutaj mamy ich tylko kilka, ale w pewnym momencie zastępowały one wiele efektów specjalnych i wręcz latały po ekranie.

Remake Demon's Souls dostępny jest obecnie wyłącznie na PlayStation 5. Podczas gdy ostatnio przy nim siedziałem, kaczek nie znalazłem, zostały więc niestety wycięte.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X