Metro Exodus zadebiutuje w przyszłym roku na Xboksie Series X/S oraz PlayStation 5; będzie darmowa aktualizacja

Deweloperzy chcą poprawić jakość oprawy swego dzieła i dodać m.in. ray-tracing.

@ 26.11.2020, 13:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Metro Exodus zadebiutuje w przyszłym roku na Xboksie Series X/S oraz PlayStation 5; będzie darmowa aktualizacja

Metro Exodus to jedna z najlepszych gier akcji odchodzącej już powoli 8. generacji konsol. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio odpowiedzialne za tenże projekt, 4A Games, przygotowuje wydanie przeznaczone dla next-genów.

Metro Exodus dla PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S trafi do sprzedaży w przyszłym roku i choć nie znamy jeszcze konkretnego terminu, wszystko wskazuje na to, że jest na co czekać. Deweloperzy potwierdzili bowiem, że gra otrzyma wsparcie ray-tracingu, wyższą rozdzielczość i wydajność, a także nowoczesne efekty specjalne.

Deweloperzy zdają się najbardziej radować z ray-tracingu. Będą mogli bowiem przenieść tę technologię, stosowaną do tej pory w komputerowej wersji Metro Exodus na kartach NVIDIA RTX, na konsole. Pozwoli im to oczywiście uzyskać wyjątkowo naturalne odbicia oraz cienie.

Warto jeszcze w tym momencie wspomnieć o tym, że Metro Exodus dla next-genów będzie można albo kupić albo zdobyć w ramach darmowej aktualizacji, jeśli macie już wydanie przeznaczone dla PS4, tudzież Xboksa One. W takiej sytuacji gra pobierze po prostu odpowiednią łatkę.

Metro Exodus jest obecnie dostępne na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji w nie zagrać, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję. Być może przekona Was ona do inwestycji.


Sprawdź także:
Metro Exodus

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?