Microsoft przygotuje appkę Xboksa dla telewizorów Smart

Będziemy dzięki niej mogli streamować gry bezpośrednio na TV.

@ 25.11.2020, 13:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps5, xbox x/s

Microsoft przygotuje appkę Xboksa dla telewizorów Smart

Phil Spencer, szef Xboksa, bardzo chętnie uczestniczy w różnej maści wywiadach. Jak się okazuje, równie chętnie dzieli on się także szczegółami dotyczącymi planów giganta z Redmond. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że telewizory Smart w najbliższym czasie mogą otrzymać aplikację Xboksa.

Spencer rozmawiał niedawno z redakcją The Verge, a w trakcie wywiadu powiedział, że Microsoft zamierza mocniej iść w streaming gier. Z tego względu telewizory Smart powinny w przeciągu roku otrzymać odpowiednią aplikację. Spencer stwierdził również, że telewizor to od jakiegoś czasu tak naprawdę konsola.

"Myślę, że zobaczycie to w najbliższych 12 miesiącach. Nie sądzę, że cokolwiek będzie w stanie nas od tego odwieźć.  (...)Telewizorem nazywało się kiedyś CRT, było to urządzenie, które rzucało obraz na tył szkła. Teraz, jak mówisz, telewizor jest bardziej konsolą upchaną za ekranem, który ma platformę z aplikacjami, Bluetooth oraz możliwości streamingu. Czy to nadal TV czy może jedna z funkcji urządzenia, które spełnia rolę TV, spiętego w całość wielkim ekranem, na który się patrzy?".

"Myślę, że zobaczymy zmianę sprzętu. Prawdę mówiąc, widzimy to też na konsolach. Jedna z podstawowych rzeczy, jakie ludzie robią na konsolach, to oglądanie wideo. Oglądają Netflix oraz Disney Plus oraz Hulu i wszystko inne. Musimy przygotować platformę dla aplikacji dla konsoli, aby dostawcy mogli zbudować własną appkę Spotify oraz inne rzeczy. Z tego można korzystać godzinami, a moje N64 tego nie robiło. Pierwszy Xbox tego nie robił".

Plany Microsoftu, jak widać, są bardzo ambitne i dalekosiężne. Trzymamy rękę na pulsie, a o wszelkich doniesieniach w temacie będziemy Was informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?