Szef THQ Nordic sceptycznie podchodzi do dwóch next-genowych konsol Microsoftu

Uważa on, że model wybrany przez giganta z Redmond może się nie sprawdzić.

@ 25.11.2020, 13:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Szef THQ Nordic sceptycznie podchodzi do dwóch next-genowych konsol Microsoftu

Microsoft podszedł do następnej generacji konsol w dość nietypowy sposób. Korporacja postanowiła bowiem przygotować dwie platformy: Xboksa Series X (produkt flagowy) oraz Xboksa Series S (produkt budżetowy). Nie wszyscy wierzą w powodzenie takiej inicjatywy.

Szef THQ Nordic, Reinhard Pollice, podchodzi dość sceptycznie do modelu wybranego przez giganta z Redmond. Nie jest on do końca przekonany czy rynek przyjmie dwie konsole i czy jedna z nich, najpewniej ta słabsza, w pewnym momencie nie odejdzie w zapomnienie.

"Rozumiem co stoi za taką decyzją. Z punktu widzenia produkcji, zawsze skupialiśmy się na jednej specyfikacji. Nie wiem czy rynek przyjmie model dwóch konsol następnej generacji", powiedział Pollice.

Okazuje się, że szef THQ Nordic jest bardziej pod wrażeniem tego, co udało się zrobić w przypadku PlayStation 5, a w szczególności, jeśli chodzi o napęd SSD, który jest szybszy od innych konstrukcji tego typu dostępnych na rynku. Uważa on, że to prawdziwy postęp.

"To prawdziwy postęp w przypadku tej generacji. Wczytywanie danych potrafi być czasochłonne i problematyczne w optymalizacji. Jestem przekonany, że to dobry kierunek".

Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji, głosy są oczywiście podzielone. Jedni popierają decyzje Microsoftu, a inni Sony. Żeby tylko finalnie wygrali gracze, a wszyscy będą zadowoleni.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   15:10, 26.11.2020
Całkowicie się zgadzam z bossem THQ :] Moc słabszego modelu Microsoftu już teraz wydaje się być mocno problematyczna a co to będzie w przyszłości ??