DiRT 5 odpalone na Xboksie Series X

Gra działa z prędkością 120 klatek na sekundę.

@ 13.10.2020, 14:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

DiRT 5 odpalone na Xboksie Series X

DiRT 5 będzie jedną z pierwszych gier dostępnych na konsolach następnej generacji. Deweloperzy chwalą się tym faktem na każdym kroku, a my wreszcie mamy szansę spojrzeć na gameplay zarejestrowany z użyciem Xboksa Series X.

Z dotychczasowych informacji wynika, że DiRT 5 działać będzie na next-genach z rozdzielczością 4K oraz z płynnością 120 klatek na sekundę - choć będzie to zależne od tego, na jaki tryb działania projektu się zdecydujemy. Jeśli wybierzemy wydajność, zabawimy się w 120 fpsach. Jeżeli wybierzemy jakość grafiki, zobaczymy ją w 4K.

Aby wiedzieć czego mniej więcej się spodziewać, rzucić okiem możecie na materiały, jakie opublikowały redakcje portali GameSpot i Venturebeat. W obu przypadkach obserwujemy DiRT 5 działające na konsoli Xbox Series X.

"To, co jest ekscytujące w gamingu 2160p120Hz na Xboksie Series X, to to, że deweloperzy mogą tworzyć gry dobijające do tej rozdzielczości oraz płynności, albo do obu jednocześnie", pisze Geoff Grubb z Venturebeat. "Aby utrzymać tak wysoką płynność, twórcy z Codemasters Cheshire obniżają graficzne elementy. Wykorzystują też dynamiczną rozdzielczość, choć tego w ogóle nie widać".

Dzięki różnym zabiegom, DiRT 5 faktycznie działa z prawie stałymi 120 klatkami na sekundę, co zapewnia niebywale płynne doznania. Nawet zaawansowane komputery osobiste mają z tym problem.

Premiera DiRT 5 zaplanowana została na dzień 3 listopada bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Kilka dni później do zabawy dołączą posiadacze Xboksów Series X/S oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
DiRT 5

DiRT 5

Premiera: 06 listopada 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

DiRT 5 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych od studia Codemasters. W piątej części cyklu, który wziął się od pobocznej części głównego cyklu Colin McRea, gracze dost...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?