DiRT 5 - gra Codemasters będzie dostępna na premierę PlayStation 5

Będziemy mieli czym jeździć na premierę konsoli PlayStation 5.

@ 21.10.2020, 18:32
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

DiRT 5 - gra Codemasters będzie dostępna na premierę PlayStation 5

Codemasters oficjalnie ujawniło, że DiRT 5 będzie dostępne na PS5 już 12 listopada. Pierwotna data premiery tytułu to 6 listopada, ale będzie on dostępny wtedy tylko na PC (wymagania) oraz konsolach obecnej generacji. Na Xboksie Series X/S zagramy z dniem 10 listopada, potem zaś na PS5.

Działając z prędkością 120 FPS w rozdzielczości 4K, DiRT 5 będzie korzystać z unikalnych funkcji kontrolera DualSense na różnych torach i warunkach wyścigowych. Co więcej, wersja na PlayStation 5 będzie miała znacznie szybsze ładowanie danych, w stosunku do odpowiedników obecnej generacji. Możliwe będzie też granie online z posiadaczami PlayStation 4.

DiRT 5 będzie największym projektem Codemasters w tym roku fiskalnym, po F1 2020. Twórcy starali się dodać kilka nowych elementów do gry i przywrócić wyścigi w stylu arcade z trzeciej części serii. Według twórców, przedsięwzięcie będzie zawierało rewolucyjny tryb kariery, w którym udział biorą Troy Baker i Nolan North.

Nowa odsłona serii DiRT będzie miała tryb kariery oparty na wydarzeniach. Podróżujemy w nim po całym świecie i bierzemy udział w wielu wyścigach z różnymi warunkami pogodowymi. Za wygrane zdobywamy pojazdy z różnych klas. Niektóre wydarzenia i maszyny zostały już ujawnione w poprzednich zwiastunach.


Sprawdź także:
DiRT 5

DiRT 5

Premiera: 06 listopada 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

DiRT 5 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych od studia Codemasters. W piątej części cyklu, który wziął się od pobocznej części głównego cyklu Colin McRea, gracze dost...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?