Twórcy DiRT 5 wyjaśniają jak wykorzystali unikatowe możliwości kontrolera DualSense

Oraz oczywiście większą wydajność konsol następnej generacji.

@ 05.11.2020, 15:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy DiRT 5 wyjaśniają jak wykorzystali unikatowe możliwości kontrolera DualSense

DiRT 5 będzie jedną z pierwszych gier przeznaczonych dla konsoli PlayStation 5. Aby przypomnieć o tym fakcie graczom, deweloperzy projektu opublikowali w sieci nowy materiał filmowy. Swoisty dziennik dewelopera.

W trakcie seansu widzimy, jak techniczny dyrektor CodemastersDavid Springate, wyjaśnia najistotniejsze rozwiązania, jakie znajdziemy w DiRT 5 dla konsol następnej generacji, a w szczególności dla PlayStation 5. Pomijając kwestię lepszej oprawy, twórcy postawili na wykorzystanie unikatowych funkcji kontrolera DualSense.

"Rzadko jest tak w świecie kontrolerów, że otrzymujesz coś, co Cię zaskakuje. Co mówi 'dlaczego nie robiliśmy tego wcześniej?' To niesamowite", powiedział Springate.

Co takiego wyjątkowego jest w nowym kontrolerze? Deweloper przyznaje, że chodzi głównie o haptyczne sprzężenie zwrotne. To ono jest rewolucyjne.

"Wcześniej wibracje nie oferowały zbyt szerokiej ekspresji. Zmieniałeś jedynie to, jak często są one włączane i wyłączane. Jeśli chodzi o adaptacyjne triggery, nie wysyłasz jedynie sygnałów włącz i wyłącz, wysyłasz fale, które wyjaśniają, jak ma to działać oraz jak triggery mają pchać lub ciągnąć".

"To oznacza, że możesz czuć świat tak, jak chcesz go czuć(...) to oznacza, że DiRT 5 zapewnia doznania, jakich wcześniej nie zapewniała żadna gra wyścigowa - w nic podobnego wcześniej nie grałem, jeśli mam być szczery".

Film o DiRT 5 znajdziecie poniżej. Sama gra jest już dostępna w sklepach na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksa One. Wariant next-genowy będzie dostępny w sprzedaży w najbliższych dniach, czyli w momencie premiery nowych konsol.


Sprawdź także:
DiRT 5

DiRT 5

Premiera: 06 listopada 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

DiRT 5 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych od studia Codemasters. W piątej części cyklu, który wziął się od pobocznej części głównego cyklu Colin McRea, gracze dost...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?