PlayStation 5 oferuje bardziej zaawansowane podzespoły niż Xbox Series S/X

Na to wskazuje materiał ukazujący wnętrzności nowej platformy Sony.

@ 08.10.2020, 10:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 oferuje bardziej zaawansowane podzespoły niż Xbox Series S/X

Firma Sony opublikowała wczoraj materiał filmowy, prezentujący wnętrze PlayStation 5. Wideo dało nam wreszcie szansę rzucić okiem na nową konsolę Japończyków, a przy okazji pozwoliło poznać podzespoły, jakie znajdują się w jej wnętrzu.

Z filmu wynika, że PlayStation 5 wyposażone jest w antenę bezprzewodową WiFi6 (802.11ax), wspierającą przy okazji protokół Bluetooth 5.1. Antena pozwala na teoretyczny transfer danych z prędkością maksymalną 9,6 gigabitów na sekundę.

Wyższy transfer to nie jedyna zaleta WiFi 6. Urządzenie tego typu jest w stanie sprawniej zarządzać większą ilością urządzeń bezprzewodowych. Całość powinna działać efektywniej niż stosowane obecnie powszechnie WiFi 5, wykorzystywane w Xboksie Series S/X.

Podczas prezentacji potwierdzono również port USB-C na frontowym panelu konsoli, jak również dwa porty USB-A (niebieskie) z tyłu. Wszystkie oferują transfer SuperSpeed, co oznacza 10 gigabitów na sekundę. Jedyny standardowy port USB w konsoli zamontowano z przodu. Jest on czarny.

Kolejna ciekawostka związana z PS5 to płynny metal, który zastosowano do chłodzenia układów. Widzimy go pomiędzy radiatorem, a układem. Stanowi to spory skok jakościowy i wydajnościowy w stosunku do stosowanej w PS4 oraz PS4 Pro pasty termicznej.

PlayStation 5 zadebiutuje na rynku w listopadzie bieżącego roku. Jego premierę zaplanowano na dzień 19 listopada bieżącego roku. W sprzedaży będą dwa warianty: cyfrowy oraz klasyczny, wyposażony w czytnik Blu-ray.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   15:35, 08.10.2020
I to mi się podoba Uśmiech powinni od razu reklamować swój produkt od najlepszej strony !
1 kudosguy_fawkes   @   17:35, 08.10.2020
Szybkie WiFi to super sprawa, ale chyba nie jest dla nikogo tajemnicą, że PSN nie pozwala wykorzystać pełni dobrego łącza - jeśli zmieni się to przy okazji PS5 to super. Niemniej podoba mi się konstrukcja tego sprzętu - coraz bardziej doceniam rozwiązania inżynieryjne i estetykę wnętrza sprzętu.