Plotka: Warner Bros chce znacząco podnieść ceny swoich gier

Na to wskazują karty produktowe, jakie pojawiły się w jednym ze sklepów.

@ 23.09.2020, 10:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Plotka: Warner Bros chce znacząco podnieść ceny swoich gier

W ostatnim czasie wydawcy coraz częściej mówią o ewentualnych podwyżkach cen gier. Coraz więcej wskazuje też na to, że wszyscy się na takowe zdecydują.

Na łamach włoskiego oddziału sklepu GameStop pojawiły się kart produktowe dwóch gier firmy Warner Bros. Chodzi o Gotham Knights oraz Suicide Squad, które zmierzają do posiadaczy konsol next-genowych. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że zawarto na nich ceny.

Kilku wydawców, w tym Take-Two i Sony, zdeklarowało chęć podniesienia cen gier do poziomu 70 euro, czyli jakiś 315 zł. Warner Bros. może pójść o krok dalej, albowiem oba wymienione projekty we wspomnianym sklepie wyceniono na 75 euro, czyli około 340 zł.

Oczywiście nie mamy do czynienia z doniesieniami potwierdzonymi, a zatem nie warto się przesadnie emocjonować. Lepiej poczekać na szczegóły bezpośrednio od wydawcy. Te na pewno pojawią się przed premierą obu tytułów.

Debiut Gotham Knights zaplanowano na 2021 rok, a jeśli chodzi o Suicide Squad: Kill the Justice League, grać będziemy dopiero w 2022 roku. W obu przypadkach mowa o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series S/X i PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   17:43, 23.09.2020
Teraz wydawcy będą mieli pretekst do podnoszenia cen gier. Jeśli Sony dało ku temu poparcie w pewnym sensie, to inni skorzystają z takiej opcji. Nie zdziwię się jeśli i na PC gry pójdą w górę. I nie mówię tu o cenach na Steam, a o dystrybucji w normalnych sklepach u nas. Wszystko idzie w kierunku wyrównania cen.
0 kudosBubtownik   @   18:40, 23.09.2020
No już Rockstar pokazał jak pięknie chciwusy będą podnosić ceny. R* za GTA V prosto z PS3 żąda sobie 330zł. Bardziej żałosnej decyzji T2 podjąć nie mogło, aby za "remaster" GTA V na nową generację żądać sobie więcej niż na właściwą premierę. Jeszcze jakby dodali jakieś dodatki fabularne ale nie te typy ot tak sobie strzelili 75 euro i nara. WB następne asy...
0 kudosGuilder   @   18:59, 23.09.2020
Smutne, ale do przewidzenia. Jedni "zerwali banderolę" w postaci podniesienia tematu podwyżek cen, teraz jest przez wszystkich niuchanie rynku, na ile można sobie pozwolić. Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazł się jakiś "odważny" wydawca, który spróbuje z pułapem 80 euro.