PlayStation 5 podkupuje wydawców na czasową wyłączność gier oraz zawartości

Imran Khan, branżowy dziennikarz, zapowiada ofensywę Sony związaną z pozyskiwaniem tytułów na wyłączność od zewnętrznych producentów lub ekskluzywnej zawartości.

@ 10.08.2020, 15:08
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
ps5

PlayStation 5 podkupuje wydawców na czasową wyłączność gier oraz zawartości

Firma Sony po lekkim falstarcie związanym z promocją swojej najnowszej konsoli powoli odrabia straty. Pierwsze State of Play z czerwca tego roku pokazało, że na PlayStation 5 pojawi się kilka tytułów ekskluzywnych zewnętrznych wydawców, takich jak Bethesda (DEATHLOOP oraz GhostWire: Tokyo), Oddworld Inhabitants (Oddworld: Soulstorm) czy Luminous Productions (enigmatyczne Project Athia). Najwyraźniej japońska korporacja będzie kroczyła tym krokiem, na co wskazują słowa byłego dziennikarza Game Informera, Imrana Khana.

Imran Khan, niegdyś redaktor czasopisma Game Informer, teraz prowadzący program Kinda Funny, w jednym z odcinków swojego podcastu powiedział wprost, że gracze będą zszokowani tym, ile Sony wydało pieniędzy na zewnętrzne tytuły i jakie produkcje pozyskało; nie z powodu ich ilości, ale z tego, że te produkcje są mocnymi markami na rynku.

Naturalnie rozgorzała dyskusja na ten temat. W wątku na forum ResetEra dotyczącym ekskluzywności postaci Spider-Mana w nadchodzącym Marvel's Avengers, napisał:

"Nie ma zewnętrznej firmy, do której Sony by nie dotarło i nie zapytało, jaki układ chcieliby [Sony - dop. Mat] zaproponować. Niektórzy mieli zawartość, niektórzy gry, niektórzy oba te elementy. To nie jest tak, że Mircosoft nie miał nic do zaoferowania, oni po prostu nie chcieli zapłacić ceny, ponieważ Sony jako pierwsze zaproponowało całkiem pokaźne sumy".

Po kilku strona i dziesiątkach postów innych osób, dodał:

"Jeśli jesteście źli z tego powodu, sugeruję oszczędzanie energii, ponieważ przyszły rok będzie maratonem irytacji".

Rzeczony materiał, w którym Imran zapowiada, że Sony szykuje ofensywę związaną z ekskluzywnymi zewnętrznymi tytułami lub ich dodatkową zawartością na wyłączność PS5:


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:20, 10.08.2020
Popularna praktyka od paru lat. Choć w przypadku Sony nieco dziwi biorąc pod uwagę, że PlayStation i tak już ma pod dostatkiem pokaźną liczbę popularnych marek, a każda nowa okazuje się sukcesem.
0 kudosKeiko   @   18:00, 10.08.2020
Przecież tak jest już od dawna. Przykładowo Assassyny na PS3 dostawały ekskluzywną zawartość pomimo tego, że jak pewnie większość tytułów third party działały gorzej niż na sprzęcie konkurencji.
0 kudosmrPack   @   18:46, 10.08.2020
Sony nie ma chyba, aż takich funduszy, by kupić tyle studiów o ile powiększyło się Microsoft Studios, ale najwyraźniej starczy chociaż na ekskluzywne układy z różnymi firmami. Naturalne, że obie korporacje będą chciały w taki czy inny sposób przyciągnąć uwagę graczy.
0 kudosMaterdea   @   10:19, 11.08.2020
Cytat: Keiko
Przecież tak jest już od dawna. Przykładowo Assassyny na PS3 dostawały ekskluzywną zawartość pomimo tego, że jak pewnie większość tytułów third party działały gorzej niż na sprzęcie konkurencji.
Owszem, ale idąc wzorcem z Marvel's Avengers, kiedy tylko PS4 i PS5 będzie miało dodatkową i ekskluzywną postać z dosyć liniowej i przygodowej gry akcji, to dodatki niejako przestają się liczyć.