Twórcy System Shock 3 w tarapatach, w studiu doszło prawdopodobnie do zwolnień

Swoją pracę straciła spora grupa deweloperów. System Shock 3 zagrożone?

@ 10.02.2020, 10:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy System Shock 3 w tarapatach, w studiu doszło prawdopodobnie do zwolnień

Nieciekawe informacje docierają do nas ze studia OtherSide Entertainment. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, w ekipie odpowiedzialnej za grę System Shock 3 doszło prawdopodobnie do sporej redukcji etatów.

Choć szefostwo wspomnianej ekipy nie opublikowało żadnego oficjalnego komunikatu, jego deweloperzy hurtem zmieniają swoje stanowiska w ramach portalu społecznościowego LinkedIn. Pracę stracił kreatywny dyrektor, dyrektor projektu, główny programista, główny tester jakości i wielu innych.

Jeden ze zwolnionych postanowił się skontaktować z redakcją VGC i potwierdził, że faktycznie doszło do zwolnień. W sumie pracę stracić miało ponad 20 osób, przy czym nie wiemy jak dokładnie wpłynie to na proces powstawania System Shock 3.

OtherSide Entertainment wpadło w tarapaty po tym, jak mniej więcej rok temu straciło wydawcę, Starbreeze. Spółka wpadła w tarapaty finansowe i nie mogła się podjąć finansowania i wydania System Shock 3. W rezultacie deweloperzy rozpoczęli poszukiwania nowego wydawcy - trwają one do dziś.

Na koniec wspomnę, że remake pierwszego System Shock nadal powstaje - zajmuje się nim całkiem inne studio. Nie wiemy niestety co stanie się z System Shock 3, ale sytuację będziemy bacznie obserwować.


Sprawdź także:
System Shock 3

System Shock 3

Premiera: projekt anulowany
PC

System Shock 3 to kolejna odsłona serii przygodowych gier akcji z elementami cRPG. Pierwsza odsłona pojawiła się na rynku w 1994 roku, za sprawą studia Looking Glass Tech...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   15:03, 10.02.2020
No niedobrze. Taka kultowa marka, szkoda było jak by zarzucili kolejną część.