System Shock 3 w rękach chińskiego Tencent?

Nie wiemy niestety jak mocno zaangażowana jest korporacja.

@ 22.05.2020, 11:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

System Shock 3 w rękach chińskiego Tencent?

Dość kuriozalne informacje docierają do nas ze studia Otherside Entertainment, odpowiedzialnego za markę System Shock, w tym także za System Shock 3. Jak się okazuje, firma wpadła w tak duże tarapaty finansowe, że musi skorzystać z pomocy chińskiego Tencent, by kontynuować pracę nad SS3.

"Jesteśmy szczęśliwi zapowiadając, że Tencent przejmie markę System Shock. Jako mniejsze studio, niełatwo nam było prowadzić ten projekt samodzielnie. Wierzymy, że głębokie możliwości i ekspertyza Tencent wyprowadzą markę na nowe wysokości" - czytamy w komunikacie.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w notce prasowej opublikowanej przez Otherside Entertainment brakuje konkretów. Nie wiemy w rezultacie jaki będzie zakres zaangażowania Chińczyków i kto faktycznie będzie zajmował się opracowywaniem gry.

Tencent nie jest marką, która kojarzy się z solidnymi, wysokobudżetowymi grami. To spółka stawiająca przede wszystkim na zarobek, specjalizująca się w grach free-to-play, wypełnionych po brzegi mikrotransakcjami. Czy właśnie takie będzie System Shock 3?

Możliwe też, że Tencent zapewni jedynie dalsze środki do opracowywania gry, której właścicielem nadal pozostaje Nightdive Studios - Tencent nie przejął praw do niej, jak mogłoby się wydawać z komunikatu, a co sprostowało samo Nightdive.

Oczywiście wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosguy_fawkes   @   12:43, 24.05.2020
Przed Tencentem trzęsie portkami Blizzard, a co dopiero jakieś małe studio. Nie wydaje mi się, by to wyszło na dobre SS3, choć chciałbym się mylić. Oferowanie przez chińskiego giganta pieniędzy to taka trochę niedźwiedzia przysługa.
0 kudosdabi132   @   08:35, 25.05.2020
Czyli zrobią z System Shocka 3 grę z kupą mikrotransakcji. Nie widzę kolorowo przyszłości tej produkcji.