PlayStation 5 - czy tak może wyglądać nowy DualShock?

Pojawiły się kolejne plotki i przecieki na temat kontrolera Dual Shock do konsoli PlayStation 5.

@ 09.12.2019, 20:31
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

PlayStation 5 - czy tak może wyglądać nowy DualShock?

LetsGoDigital, strona odpowiedzialna za tworzenie makiet konsoli PlayStation 5, Nintendo Switch VR i innych urządzeń opartych na patentach, powróciła z możliwym projektem kontrolera DualShock 5.

Podstawą tego projektu jest głównie najnowszy patent Sony. W dokumencie złożonym w zeszłym tygodniu szczegółowo opisano technologię, która umożliwia korzystanie z kontrolera jednocześnie przez więcej niż jednego zdalnego użytkownika.

Chodzi o to, aby jeden gracz mógł udostępnić swoją sesję gry drugiemu, który następnie otrzymuje częściową lub pełną kontrolę nad padem pierwszego gracza. Jest to zaawansowana forma funkcji Share Play na PlayStation 4, z tą różnicą, że serwer w chmurze może obsługiwać połączone dane wejściowe na większą skalę niż jest to obecnie możliwe .

Udoskonalona konstrukcja wydaje się również oferować bardziej szczegółową kontrolę nad procesem samego grania, na przykład przypisywanie różnych przycisków/funkcji do różnych graczy na tym samym kontrolerze, co może być bardzo pomocne dla graczy niepełnosprawnych.

Chociaż w plikach nie podano wprost, że jest to cecha PlayStation 5 lub jego kontrolera, ekipa LetsGoDigital mogła sobie wyobrazić wygląd pada. Czy uważacie, że to ciekawe i wiarygodne rozwiązanie?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?