W System Shock 3 nie będzie klas postaci, będą modyfikacje

Twórcy chcą, aby gracz mógł bezustannie wpływać na kontrolowaną przez siebie postać.

@ 30.09.2019, 11:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

W System Shock 3 nie będzie klas postaci, będą modyfikacje

System Shock 3 będzie kontynuacją słynnego cyklu gier RPG. Deweloperzy nie tworzą jednak kalki rozwiązań sprzed lat, modyfikując formułę przedsięwzięcia. Jedna ze zmian dotyczy systemu klas, a konkretniej jego braku. Zamiast klas dostaniemy system modyfikacji.

Twórca serii, Warren Spector, rozmawiał niedawno z ekipą portalu Gamespot, a w trakcie wywiadu powiedział, że w System Shock 3 nie będzie klas, ani specjalizacji. Zamiast tego zdecydowano się pójść w rozwiązania przypominające Deus Ex. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco modyfikować swój styl gry.

"Jedną z podstaw wciągającej symulacji jesteś ty w świecie. Ty, gracz, nie twój mały, wysoki na 64 piksele awatar. Chodzi o podejmowanie decyzji, które są dla Ciebie odpowiednie w danej sytuacji. Więc najważniejsze dla mnie jest to, aby doświadczenie napędzane było przez indywidualny styl gry każdego gracza. W związku z tym, mamy, tak jak mieliśmy w Deus Ex oraz innych grach, modyfikacje ciała oraz stylu walki".

System Shock 3 powstaje obecnie wyłącznie na komputery osobiste, choć deweloperzy nie odrzucają konwersji na konsole obecnej lub kolejnej generacji. W tym momencie nie znamy niestety choćby przybliżonego terminu premiery projektu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?