Humankind to nowa strategiczna gra 4X od twórców Endless Legends

Wygląda jak konkurencja dla Civilization.

@ 25.08.2019, 23:23
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Targi gamescom już za nami, ale w natłoku informacji niektóre wieści mogły nam i Wam umknąć. Warto zerknąć chociażby na Humankind - obiecująco zapowiadającą się strategię.

Humankind to nowe dzieło Amplitude Studios, ekipy odpowiedzialnej za gry z cyklu Endless. Są to więc doświadczeni deweloperzy w gatunku gier 4X, którzy właśnie szykują nam strategię będącą - na pierwszy rzut oka - odpowiedzią na cykl Civilization.

Podobnie jak w Cywilizacji, także w Humankind napiszemy historię ludzkości. Zaczniemy od początków dziejów, by z czasem budować kolejne imperia i mocarstwa. W grze pojawią się historyczne cywilizacje, jak np. Starożytny Egipt czy Imperium Rzymskie.

Rozgrywka będzie opierać się na rozwoju technologii, dyplomacji i stawianiu czoła rozmaitym wyzwaniom - nie zabraknie wydarzeń znanych z kart historii. Ponadto pojawią się m.in. taktyczne bitwy. Całość jest utrzymana w systemie turowym.

"Wszystkie gry, które do tej pory stworzyliśmy, prowadziły do tego momentu. Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić naszą nową grę, która od długiego czasu była w naszych sercach" - komentuje Romain de Waubert, szef działu kreatywnego w studiu Amplitude.

Premiera Humankind w 2020 roku - na PC.


Sprawdź także:

HUMANKIND

Premiera: 2020
PC

HUMANKIND to nowa gra strategiczna z rodzaju 4X (explore, expand, exploit, exterminate) od studia Amplitude - autorów m.in. serii Endless Space, innego reprezentanta gatu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?