Ultimate Team odpowiada za ponad 1/4 przychodów EA

Wirtualne karcianki z gier EA Sports przynoszą ogromne dochody.

@ 24.07.2019, 12:04
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360, switch, ps4, xbox one

Ultimate Team odpowiada za ponad 1/4 przychodów EA

Na temat trybów Ultimate Team w różnych grach od EA Sports powiedziano już wiele, więc nie ma sensu się powtarzać. Hazard, losowość, to jedne z głównych synonimów, jakie można z nimi skojarzyć.

Nie da się jednak ukryć, że mimo złej słaby Ultimate Team, w tym wariancie rozgrywki bawi się cała masa graczy i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Potwierdzają to wyniki finansowe Electronic Arts - okazuje się, że Ultimate Team odpowiada za ponad 28% przychodów firmy!

Przychody z tego trybu rosną stopniowo co roku. W 2017 było to 16%, w 2018 już 21%, a w 2019 jest to już 28%! Wyniki wskazują na to, że w przyszłym roku EA będzie czerpać ponad 1/3 przychodów z mikropłatności związanych z Ultimate Team.

Jak na tle tego wypada sprzedaż samej gry FIFA (z której to gry UT generuje najwięcej przychodów)? Znacznie gorzej - sprzedaż FIFA 19 wygenerowała 14% przychodów amerykańskiej korporacji. Dwie poprzednie odsłony zanotowały wynik na poziomie 11%.

W trybie Ultimate Team gracze budują swój zespół, zdobywając lub kupując karty umożliwiające wcielenie danego gracza do swojego składu. Karty można wymieniać lub kupować na rynku, a także zdobywać poprzez otwieranie paczek z losowymi piłkarzami.

Paczki można kupować za pieniądze zgromadzone za wykonywanie różnych zadań i meczy, ale znacznie prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mikropłatności.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?