Watch Dogs: Legion

ObserwujMam (6)Gram (5)Ukończone (3)Kupię (3)

Watch Dogs: Legion - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:29 października 2020
Premiera polska:29 października 2020
Producent:Ubisoft
Wydawca:Ubisoft
Dystrybutor:Ubisoft Polska
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Historia Watch Dogs: Legion rozgrywa się w przyszłości – choć prawdopodobnie nie tak odległej, jak mogłoby się nam wydawać. Wcielamy się… no właśnie – w mieszkańców Londynu. Oczywiście nie wszystkich na raz. Chodzi o koncept budowania ruchu oporu przez samych obywateli.

Na początku rozgrywki (oczywiście z pewnej puli dostępnych postaci) wybieramy pierwszego z rekrutów, który później zdobywa kolejnych członków organizacji DedSec – hakerów skupiających się na walce przeciwko wszechmocnej korporacji Albion. Firma ta bowiem de facto przejęła rządy w stolicy Anglii, przez co na ulicach krążą patrole uzbrojonej milicji, drony, a specjalne punkty na chodnikach i asfalcie kontrolują, kto i z czym się porusza.Tryby rozgrywki

Watch Dogs: Legion nie porzuca swoich korzeni, oferując typowy dla producenta – firmy Ubisoft – sposób na gameplay. Mamy od początku otwarty świat – Londyn – ze wszystkimi swoimi dzielnicami oraz charakterystycznymi miejscami. Poruszamy się zupełnie swobodnie. Misje podzielone zostały na główne, poboczne oraz rekrutacyjne. W przypadku pierwszych, ich aktywacja następuje automatycznie, na mocy odkrywania fabuły. Drugie z kolei możemy zdobywać sami np. poprzez interakcję ze światem, ale w sporej większości one także gdzieś w trakcie scenariusza będą wskakiwały na naszą listę. Ostatni typ, rekrutacyjne, polega na oferowaniu pomocy przyszłym rekrutom DedSec.

Choć rozgrywka oferuje zarówno model skradankowy, dzięki licznym gadżetom i umiejętnościom hakerskim możemy niepostrzeżenie włamywać się do pilnie strzeżonych miejsc i zdalnie je infiltrować, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uzbroić się po zęby i „wejść z buta”, eliminując wszystkich przeciwników, którzy staną nam na drodze. Później oczywiście musimy jeszcze zgubić pościg – jednak dzięki znanym z poprzedniczek „przeszkadzajkom” stróżów prawa nie jest tak trudno wykiwać (np. znienacka podnosząc bariery na drodze).


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 298 razy   ●   zmienił(a): 193300 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?