The Wolf Among Us 2 miało powstać przy bardzo ''mizernym budżecie''

Telltale Games na produkcję gry przeznaczyło niewielki budżet.

@ 21.12.2018, 17:26
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

The Wolf Among Us 2 miało powstać przy bardzo ''mizernym budżecie''

Kontynuacja świetnego The Wolf Among Us to dziś temat zamknięty, a wszystko to oczywiście kwestia spektakularnego i zaskakującego upadku studia Telltale Games. Po specach od przygodówek nic już nie zostało, ale jeszcze przez jakiś czas będą do nas docierać kolejne wieści na ich temat.

Redakcja brytyjskiego Eurogamera dotarła do jednego z byłych pracowników studia, z którym odbyto rozmowę na temat działalności i upadku studia Telltale. Wspomniany deweloper zdradził kilka szczegółów, m.in. dotyczących budżetu przeznaczonego na The Wolf Among Us 2.

"Budżet był mizerny, nawet jak na standardy Telltale. Wszyscy wiedzą, że pierwszy Wolf był świetnie oceniony, ale nie przełożyło się to na komercyjny sukces. Myślę, że twórcy kontynuacji zdawali sobie sprawę, że tworzą budżetową produkcję. W pewnym momencie rozważano nawet, by drugi sezon zakończyć na trzech epizodach" - wyjaśnia były deweloper.

Szkoda, że gra nie powstanie, bo pierwsza odsłona bez wątpienia była szalenie klimatyczną i dobrze zrealizowaną produkcją. Z drugiej jednak strony, jeśli kontynuacja miałaby być stworzona w sposób i przy budżecie, jaki opisuje wspomniany dewoloper, to chyba dobrze, że się jej nie doczekamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?