Najważniejsze wydarzenia lat 90. ubiegłego stulecia - wersja od Activision

Ciekawe czy zgodzicie się z wymienionymi punktami.

@ 21.12.2018, 19:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Najważniejsze wydarzenia lat 90. ubiegłego stulecia - wersja od Activision

Firma Activision postanowiła przygotować całkiem interesujące zestawienie, mające na celu przypomnieć nam o różnych ważnych wydarzeniach, tudzież przedmiotach charakterystycznych dla lat 90. ubiegłego stulecia. Haczyk? Na liście widnieje też odświeżona wersja jednej z najważniejszych gier tego okresu, Spyro.

Dubaj


W ostatnich dwudziestu latach Dubaj przeszedł niebywałą transformację. Niegdysiejsza pustynia to teraz tętniąca życiem metropolia i jedno z najdroższych miast świata.

Telefony komórkowe


W roku 1998 na rynku zadebiutowała Nokia 5110. Od tamtej pory telefony, obecnie zwane smartphonami, przeszły prawdziwą rewolucję. Dwudziestoletnie egzemplarze, nawet te najbardziej zaawansowane, w niczym nie przypominają modeli dzisiejszych.

Fryzury


Jedną z najważniejszych fryzur w latach 90. ubiegłego stulecia, było uczesanie aktorki Jennifer Anniston, która odgrywała Rachel w słynnym serialu Przyjaciele. Patrząc po dzisiejszych wybiegach modowych, trzeba przyznać, że w tej kwestii wiele się nie zmieniło.

Loga


Logo Google z 1998 wiele nie zmieniło się w stosunku do tego, co dziś oglądamy. Nie sposób jednak nie dostrzec, że to obecne jest bardziej dopracowane i eleganckie.

Spyro


Spyro - jedna z najważniejszych gier ubiegłego stulecia - całkiem niedawno przeszło lifting. Za całkowicie odświeżone wydanie odpowiada studio Toys for Bob, a na rynek trafiło ono za sprawą firmy Activision. Mówimy natomiast o Spyro: Reignited Trilogy, dostępnym na PS4 oraz Xboksie One.

Zespół Steps


Zespół Steps podbijał serca nastolatek i nastolatków mniej więcej dwadzieścia lat temu, aby potem zniknąć ze sceny. Co ciekawe, powrócił on tego lata, aby ponownie rozpalić zmysły fanów disco.

Samochody


Dzięki obecnemu postępowi, samochody firm Tesla i Google są autonomiczne - potrafią podróżować bez nadzoru kierowców, co sprawia, że w ich obliczu auta sprzed 20 lat to archaizm w pełnym tego słowa znaczeniu.

Komputery


W roku 1998 firma Apple ujawniła komputer iMac, charakteryzujący się w pełni przezroczystą obudową. Na szczęście projektanci Apple w obecnych czasach radzą sobie znacznie lepiej.

Prezenty Świąteczne


Najpopularniejszym prezentem w 1998 roku był FURBY - przynajmniej jeśli chodzi o Stany Zjednoczone. W zeszłym roku najlepiej radziło sobie Nintendo Switch, a w tym roku co zwycięży?


Może macie ochotę coś dorzucić do listy? Jeśli tak, zróbcie to koniecznie w ramach komentarzy. Na pewno wiele innych ważnych wydarzeń miało miejsce w 1998 roku albo w jego okolicy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:25, 22.12.2018
Lipiec 1998: Udało się przebrnąć przez analizę matematyczną i ostatecznie ukończyłem pierwszy rok studiów na informie Uśmiech