The Wolf Among Us (PC) - okladka

The Wolf Among Us (PC)

Premiera:
11 października 2013
Premiera PL:
11 października 2013
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (39)Gram (6)Ukończone (33)Kupię (6)

Opis The Wolf Among Us (PC)
Materdea @ 08:01 28.03.2013
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 11h 1min

+ czaswięcej

The Wolf Among Us to kolejna przygodówka od studia Telltale Games, która tym razem jest oparta na komiksie Fables ze stajni DC Comics.

Historia rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z serii komiksów. Gracz wciela się w Bigby Wolfa (Wielki Zły Wilk), który został zesłany do Nowego Jorku. Jego zadaniem jest utrzymać w tajemnicy istnienie baśniowych postaci w stylu Trzech Małych Świnek. Historia została napisana przez samo studio, jednak przeszła akceptację firmy DC Comics i scenarzysty komiksu - Billa Willinghama.

Rozgrywka, podobnie jak poprzednie tytuły od Telltale Gams, oparta jest na fabule oraz eksploracji. Oprócz klasycznych elementów, które charakterystyczne są dla tego gatunku, The Wolf Among Us zawiera też sporo elementów zręcznościowych - głównie sekwencji Quick Time Event. Gra jest nieliniowa, oprócz dokonywania wyborów moralnych, które wpływają na przebieg historii, tytuł umożliwia także wykonywanie zadań w dowolnej kolejności - prezentowanemu scenariuszowi towarzyszą liczne rozgałęzienia dotyczące wyboru ścieżki.

Tytuł reprezentuje gatunek gier przygodowych, w których nasze decyzje mają wpływ na dalszy przebieg zabawy. W The Wolf Among Us pojawiają się najsłynniejsze baśniowe postacie, których historie niekoniecznie należą do miłych i przykładnych. Twórcy wyciągnęli najmroczniejsze sekrety bohaterów. Stylistyka gry jest bardzo mroczna, zaś deweloperzy nie stronili od pokazania brutalnych i krwawych scen. Oprawa graficzna to element, z którego znani są deweloperzy ze studia Telltale Gameskomiksowy filtr.


Wkład w encyklopedię mieli:   zvarownik, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Wolf Among Us (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   04:17, 10.07.2014
No i piąty epizod za mną. Bardzo podobał mi się bardzo długi dialog gdzie trzeba przekonać rozjuszony tłum do naszych racji i w końcu wyraźnie było widać wpływ wielu naszych wcześniejszych decyzji na sytuację. Poza tym chyba najlepsza w całym sezonie scena walki. Zaspojleruję, ale moment jak Bigby się zmienia w wilka wielkości domu rodzinnego jest mega!
A teraz czas na opinię całości. Nie ma tu miazgi emocjonalnej jak w TWD. To jest bardzo dobra kryminalna opowieść, którą chce się poznać od początku do końca. Ciężko mi wybrać najlepszy odcinek. Wszystkie trzymają poziom.
Otoczka całości też jest niezwykła. Nie w każdej grze mamy okazję poznać od nieco innej strony bohaterów których znamy od czasów dzieciństwa. No, w większości. Jasne, postaci takie jak Wielki Zły Wilk, Śnieżka, Leśniczy czy Mała Syrenka skojarzą chyba wszyscy. Ale Bluebeard, Ichabod Crane czy Tweedlee Dee i Dum... Nie znam ich i nie mogłem docenić ich obecności i jest to dla mnie mały minus. Ale może to tylko wina tego że nie słuchałem dokładnie mamy jak mi na dobranoc Andersena czy braci Grimm czytała.
No i w sumie tak naprawdę nie wiem czy wybory mają wpływ na przebieg zabawy. Kilka bardziej kluczowych ma, np. w trakcie wspomnianego przeze mnie na początku dialogu. Ale non-stop jesteśmy raczeni tym że ,,jakaś tam postać zapamięta to i to". W paru momentach możemy wybrać do jakiej lokacji chcemy udać się najpierw. Ale cały sezon musiałbym przejść po raz drugi by odkryć czy ma to rzeczywiście realny wpływ.
Podsumowując: bardzo dobra fabuła, niezwykła otoczka i klimat, świetny voice-acting, jednak brak tu wyzwań. I rozumiem to - zagadki czy różnego typu przeszkody mogłyby utrudnić skupienie się na najważniejszym aspekcie gier Telltale - historii. Ale za interaktywny film nie mogę dać oceny wyższej niż 7/10. To nie TWD, gdzie braki gameplayowe nadrobiono genialną końcówką. W sezon drugi, o ile wyjdzie, zagram na pewno. Ale tylko gdy cena spadnie o jakieś 50%.
0 kudosDaffodil   @   01:25, 13.05.2015
Czy tylko ja czekam na drugi sezon tej wspaniałej gry?
Gdy tylko pojawił się pierwszy epizod TWAU za darmo na XBL, niezwłocznie go pobrałem i przeszedłem. Potem niezwłocznie zakupiłem cały sezon. c: Mimo że wybory nie mają większego wpływu na grę, a potencjał w wielu miejscach został zmarnowany, to gra nadrabia przede wszystkim klimatem, dialogami, aktorstwem i tą magią iluzoryczności wyborów, gdy się przechodzi epizod po raz pierwszy. xD
Może zabrzmię jak nienasycony zboczeniec, ale w takiej grze mogli się już nie ograniczać, co do nagości...
0 kudosGuilder   @   18:37, 06.07.2015
Fantastyczna gra. Jak dla mnie, przyjemniejsza od TWD. Z kilku powodów. Po pierwsze, jest tu wątek główny, główna oś fabularna i jasny cel całej historii. W TWD po prostu przechodzisz z odcinka na odcinek reagując na doraźne problemy. Po drugie, jest to w zasadzie opowieść kryminalna, rozwiązywanie zagadki. Bardzo mi to podeszło, lubię takie rzeczy. No i po trzecie, najważniejsze, główny bohater! Bardzo lubiłem Lee w TWDS1 ale Wolf miażdży. Charyzmatyczny szeryf samotnik w pewnym momencie kojarzył mi się z Clintem Eastwoodem. Szczęśliwy Dobrze skonstruowany protagonista potrafi napędzić całą grę, i tak też było tym razem.
Świetny pomysł na świat, choć tu bardziej ukłony w stronę twórców komiksu "Fables", który posłużył za podstawę dla tej gry. Piękna i Bestia jako małżeństwo z problemami czy Mała Syrenka jako prostytutka to ciekawe pomysły. W dodatku postaci jest od zatrzęsienia, z przeróżnych bajek i opowiadań.
Nic nie wskazuje na to, że miałby powstać drugi sezon. Wielka szkoda! Grałbym i w dziesięć, gdyby choć w połowie były tak dobre jak ten pierwszy.
No i ten cliffhanger na końcu, niech ich licho. To by była niezła furtka do kontynuacji...
0 kudossebogothic   @   19:41, 04.10.2017
Świetna opowieść, choć trochę krótka. Przejście całości zajęło mi 8 godzin, dla przykładu pierwszy sezon TWD zajmował nieco ponad 11 h, a sezon drugi 9,5 godziny. Te 8 godzin sprawia, iż większość odcinków przechodzi się w 1,5 godziny, chyba najdłuższy był pierwszy odcinek i zajmował 2 godzinki. Niemniej fabuła trzyma w napięciu, gra ma klimat, a końcówka rządzi. Pod pewnymi względami był niedosyt, myślałem, że nieco więcej zadzieje się między Wilkiem a Śnieżką. Kontynuacji raczej nie ma co wyczekiwać, gdyż podobno dalsza historia jest w komiksie, a i Telltale wygasza swoje kolejne serie. Najwyraźniej wyczuli, że nie ma już takiego szału na ich gry jak po premierze pierwszego sezonu The Walking Dead. No i ekipa się od tamtego czasu mocno wyszczupliła i część twórców odeszło by tworzyć takie gry jak chociażby Firewatch.
0 kudosTheCerbis   @   23:42, 04.10.2017
Jak nie? W przyszłym roku ma wyjść drugi sezon.
1 kudospetrucci109   @   23:28, 17.06.2022
Świetna gra! Nie znałem wcześniej tego uniwersum. Nie znam komiksów na podstawie, których powstała ta gra ale sama gra na prawdę rewelacyjna. Wciągająca, kryminalna fabuła i wartka akcja (mimo tego, że to przygodówka). Fajny pomysł na umieszczenie bajkowych postaci w realiach brudnego, obskurnego, współczesnego Nowego Yorku. No i charyzmatyczny główny bohater, którego nie sposób nie polubić od samego początku.
Nie wiedziałem, czego spodziewać się po tej grze ale po przejściu jedynki czekam na drugą część z niecierpliwością!
Dodaj Odpowiedź