Creaks - kolejna świetnie prezentująca się gra od twórców Machinarium i Samorost

Czeskie studio Amanita Design prezentuje swoją kolejną produkcję.

@ 09.10.2018, 20:32
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Creaks - kolejna świetnie prezentująca się gra od twórców Machinarium i Samorost

Czesi ze studia Amanita Design przyzwyczaili nas do tworzenia gier-perełek, które zaskakują wspaniale wykonanymi planszami i ciekawymi zagadkami. Fani ich talentu już teraz mogą zacierać ręce - w 2019 roku na rynku zadebiutuje ich nowa gra - Creaks.

Studio nie podzieliło się zbyt wieloma informacjami na temat swojej produkcji, ale pokazano od razu fragmenty gameplayu, które obejrzycie na poniższej zajawce. Całość jest utrzymana - jak zwykle - w fantastycznej oprawie i unikalnym klimacie, kojarzonym z dziełami Amanita Design.

Zajawka stawia jednak trochę pytań - zastanawiające jest przede wszystkim czy Creaks utrzymany jest w konwencji point'n'click, czy jednak jest to bardziej platformówka z zagadkami. Będąc szczerym, ciężko to jednoznacznie ocenić po nagraniu.

Premiera w przyszłym roku, na pewno na PC i konsolach (nie sprecyzowano jakich).


Sprawdź także:
Machinarium

Machinarium

Premiera: 16 października 2009
PC, MOB, PS3, PSV

Machinarium to gra przygodowa autorstwa czeskiego studia - Amanita Design. Twórcy znani są ze stworzenia dwóch części znakomitej flashowej przygodówki - Samorost. Opisywa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?