Phonopolis - nowa gra twórców Machinarium i Samorosta

Kolejny unikatowy projekt od czeskiego studia Amanita Design.

@ 19.05.2022, 15:10
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Phonopolis - nowa gra twórców Machinarium i Samorosta

Studio Amanita Design pokazało światu swoją nową grę - będące w produkcji Phonopolis. Twórcy tak świetnych tytułów jak Machinarium, Creaks czy Samorost ponownie szykują unikatowy projekt.

W Phonopolis wcielamy się w Feliksa, postać żyjącą w kartonowym świecie. W krainie panują twarde zasady, ponieważ władzę nad nią przejął autorytarny przywódca - Lider. Podczas gdy większość mieszkańców podporządkowała się nowym rządom, tak Feliks wraz z grupką buntowników postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i obalić tyranię Lidera.

Uroku grze nadaje unikatowa oprawa wizualna - zarówno miasto, tytułowe Phonopolis, jak i zamieszkujące je postacie przygotowano z kartonu. Rozgrywka polegać będzie na rozwiązywaniu rozmaitych łamigłówek, połączonych z elementami platformowymi.

Na dziś Phonopolis nie ma wyznaczonej daty premiery, a sami twórcy proszą by uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać debiutu szybciej, niż za 12 miesięcy. Gra powstaje z myślą o większości współczesnych platform, a już teraz można dodać ją do listy wyczekiwanych na platformie Steam.


Sprawdź także:
Machinarium

Machinarium

Premiera: 16 października 2009
PC, MOB, PS3, PSV

Machinarium to gra przygodowa autorstwa czeskiego studia - Amanita Design. Twórcy znani są ze stworzenia dwóch części znakomitej flashowej przygodówki - Samorost. Opisywa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?