Grand Theft Auto IV w programie wstecznej kompatybilności na Xboksach One już dostępne

GTA IV ukazało się na rynku niespełna 9 lat temu, jednak z pewnością znajdą się osoby chętne do powrotu do Liberty City.

@ 10.02.2017, 10:02
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
xbox 360, xbox one

Grand Theft Auto IV w programie wstecznej kompatybilności na Xboksach One już dostępne

Czwarta odsłona serii Grand Theft Auto, mimo bardziej przyziemnego niż w poprzedniczkach tła fabularnego i pseudo-realistycznych zmian wprowadzonych do modelu jazdy i systemu wymiany ognia, pozostaje z jedną z najgoręcej przyjętych gier poprzedniej generacji konsol. Rockstar Games postanowiło więc wykorzystać czas swoich developerów na przystosowanie gry do działania na nowszych systemach - jeśli więc należycie do szerokiego grona nabywców "czwórki" w wersji na poprzedniego Xboksa, to od dziś możecie sprawdzić grę w akcji również na młodszej konsoli Microsoftu.

Jak można przeczytać na oficjalniej stronie Rockstar Games w programie wstecznej kompatybilności uczestniczą wszystkie wydania gry, wliczając w to GTA IV: Complete Edition, a nawet luźno powiązane z głównym wątkiem Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City.

Aby zagrać w GTA IV na nowym Xboksie wystarczy pobrać odpowiednią łatkę udostępnioną przez producenta, a następnie pobrać pliki wybranej wersji gry. Posiadacze cyfrowych wersji muszą w tym celu jedynie zajrzeć do zakładki "Ready to Install", podczas gdy nabywcy edycji pudełkowej mogą rozpocząć cały proces od włożenia do napędu konsoli płyty z grą. Warto przy tym pamiętać, że uzyskanie dostępu do starych zapisów gry jest możliwe wyłącznie jeśli znajdują się one w chmurze Microsoftu.


Sprawdź także:
Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Premiera: 29 kwietnia 2008
PC, PS3, XBOX 360

Grand Theft Auto IV to kolejna odsłona cyklu Grand Theft Auto stworzona przez studio Rockstar Games. Znów dostajemy spersonalizowanego bohatera, otwarty świat i mnóstwo p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?