Rockstar przygotowywał podobno remastery Red Dead Redemption oraz GTA 4

Finalnie oba projekty zdecydowano się jednak porzucić. Prawdopodobną przyczyną był słaby odbiór zremasterowanej trylogii.

@ 05.07.2022, 14:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Rockstar przygotowywał podobno remastery Red Dead Redemption oraz GTA 4

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Take-Two Interactive planuje opublikować w najbliższym czasie 8 remasterów, remaków oraz ponownych wydań. Miało to mieć miejsce do 2025 roku. Wielu graczy liczyło na to, że wśród planowanych projektów znajdą się m.in. dzieła studia Rockstar. Z najnowszych doniesień wynika, że tak jednak nie będzie.

Znany insider, Tez2, opublikował na Twitterze wpis, w którym twierdzi, że Rockstar jakiś czas temu przygotowywał się do opracowania remasterów Red Dead Redemption oraz Grand Theft Auto 4. Oba projekty niestety zostały anulowane. W tym samym wpisie czytamy, że z produkcji remasterów zrezygnowano prawdopodobnie z powodu kiepskiego odbioru Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition rozeszło się do tej pory w nakładzie 10 mln egzemplarzy i przekroczyło wszelkie predykcje, jeśli chodzi o sprzedaż. Wielu graczy nie było jednak zadowolonych z jakości remasterów, albowiem były one niedopracowane i nie oferowały jakości, do jakiej przyzwyczaiło nas studio Rockstar.

Więcej informacji w temacie będziemy mieć dla Was, jak tylko się pojawią.


Sprawdź także:
Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Premiera: 02 grudnia 2008
PC, PS3, XBOX 360

Grand Theft Auto IV to kolejna odsłona cyklu Grand Theft Auto stworzona przez studio Rockstar Games. Znów dostajemy spersonalizowanego bohatera, otwarty świat i mnóstwo p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
3 kudosmrPack   @   17:55, 05.07.2022
O ile to prawda powinni po prostu lepiej dobierać wykonawców, a nie robić tego po kosztach. Porządny remaster lub remake Red Dead Redemption na PC przyniósł by im spory zysk pod warunkiem dobrego wykonania nie mówiąc o wydaniu na konsole.
3 kudosUxon   @   19:17, 05.07.2022
Czyli prawdopodobnie chcieli wcisnąć klientom kolejnego bubla, zobaczyli jaki był odzew po pierwszym i ostatecznie zrezygnowali. Już widzę te rozmowy w gabinetach R: "kuźwa, drugi raz to nie przejdzie"🙃
1 kudosBarbarella.   @   20:05, 05.07.2022
Swego czasu zazdrościłam konsolowcom RDR-a .Ale kiedy pojawiła się Dwójka na PC-ta to już olałam tę Jedynkę . Jeden sandbox w klimatach Dzikiego Zachodu mi wystarczy . A do GTA 4 ciągnie mnie tak średnio , nawet remaster by tego nie zmienił.
1 kudosUxon   @   21:01, 05.07.2022
Ja bym chętnie przytulił RDR na PC, bo jak seria GTA jest dla mnie marna, to akurat ta swoim klimatem i smakiem przyciąga. No ale jak miałby wyjść rzeczony wcześniej babol, to lepiej niech go nie będzie.
1 kudosTheCerbis   @   22:02, 05.07.2022
Chciałbym taki zwykły remaster RDR... Podbita rozdzielczość, tekstury, może coś jeszcze i to wszystko.
0 kudosLucas-AT   @   01:02, 06.07.2022
Cytat: TheCerbis
Chciałbym taki zwykły remaster RDR... Podbita rozdzielczość, tekstury, może coś jeszcze i to wszystko.

Pozostaje jedynie wersja we wstecznej kompatybilności na Xbox Series X. W odpicowane GTA IV można zagrać na PC z modami, ale RDR przydałby się jednak porządny remaster, bo gra jest uwięziona w siódmej generacji konsol. Odświeżona trylogia GTA wyszła marnie, ale przecież port GTA V na PS4 i X1 z PS3 i X360 był bardzo udany z wieloma usprawnieniami. A więc Rockstar wie jak zrobić dobry remaster.
0 kudosluki505   @   13:40, 06.07.2022
Gdyby remaster trylogii był robiony z użyciem mózgu to by nie był słabo odebrany...
Dodaj Odpowiedź