Valve pracuje nad kilkoma nieujawnionymi projektami

Nie wiemy o nich nic i niestety jeszcze długo tak pewnie będzie.

@ 18.01.2017, 17:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Valve pracuje nad kilkoma nieujawnionymi projektami

W trakcie minionej już sesji AMA (Zapytajcie o wszystko), Gabe Newell, założyciel Valve, odpowiadał na pytania fanów związane z przyszłością jego korporacji. Jak wynika z odpowiedzi, studio pracuje obecnie nie tylko nad rozwojem Steam oraz silnikiem Source 2, ale także nad nowymi, nieujawnionymi jeszcze projektami.

Jako że wspomniane gry są nieujawnione, Newell nie był skłonny do tego, aby powiedzieć na ich temat coś więcej. Na pytanie o to, czy Valve jest zainteresowany tworzeniem gier, deweloper odpowiedział po prostu: "Tak". Później natomiast zażartował, że "Nie wypada wspominać nic na temat liczby 3", a następnie nawiązał do krążących w sieci plotek pochodzących od rzekomego pracownika Valve, a dotyczących Half-Life 3. Newell stwierdził, że są one nieprawdziwe.

Jeden z graczy postanowił też podpytać o serię Left 4 Dead, na co szef studia odpowiedział, że Valve wybiera produkty skupiając się na "technologii, która zdaje się mieć odpowiednio duże przyciąganie, grupę ludzi chętnych do pracy nad tym oraz jedną z cech, które sprawiają, że wyzwania z projektowaniem oraz technologiczne będą naturalne". Dla przykładu, Team Fortress 2 to wynik decyzji Valve o skupieniu się na "rynkach, free to play oraz zawartości generowanej przez użytkowników".

Jedyne co faktycznie potwierdził deweloper to istnienie filmów na podstawie serii Half-Life oraz Portal, a także to, że Valve pracuje obecnie nad tytułami przeznaczonymi dla wirtualnej rzeczywistości. Niektórzy pracownicy próbują też okiełznać kod, który pozwoliłby na przygotowanie sztucznej inteligencji.

Z AMA ogólnie nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, ale Newell przyznał, że proces powstawania gier w Valve jest dość niezwykły. Wiele projektów to prototypy, które nigdy nie ujrzały, ani nie ujrzą światła dziennego. Tylko niektóre zasługują na premierę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskobbold   @   17:51, 18.01.2017
Jak rasowy polityk, dużo słów mało treści.