Project Wight - nowy horror byłych pracowników studia DICE

Studio The Outsiders prezentuje swoje debiutanckie przedsięwzięcie. Zapowiada się całkiem interesująco.

@ 03.11.2016, 15:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Project Wight - nowy horror byłych pracowników studia DICE

Byli pracownicy DICE oraz Overkill założyli jakiś czas temu zupełnie nowe studio, The Outsiders. W sieci właśnie pojawił się materiał filmowy, ukazujący ich najnowsze przedsięwzięcie, horror w czasach wikingów zatytułowany Project Wight.

Film nie prezentuje zbyt wiele, ale trzeba przyznać, że robi bardzo pozytywne wrażenie. Bohater materiału, gra Project Wight, przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, w której poznajemy historię wikingów. Nie jest ona jednak oparta na wydarzeniach autentycznych, ale mocno podkoloryzowanych.

W opracowanym przez deweloperów uniwersum istnieją dziwne stwory, a ludzie odpowiedzialni są za prawie całkowite ich wytępienie. Gracz wciela się w jednego z tych stworów, zaczynając zabawę jako młodziak, a następnie dorastając i stając się w pełni dojrzałym okazem.

"Poruszając się po tunelach, zamieszkiwanych przez te stworzenia", opowiada projektant gry, "zobaczysz co ludzie zrobili twojemu gatunkowi przez te wszystkie lata". Twoim celem jest w związku z tym jakiegoś rodzaju zemsta. Jest to oczywiste już po pierwszych ujęciach, kiedy widzimy ojca głównego bohatera, torturowanego przez wikingów.

Więcej szczegółów, jak tylko zostaną udostępnione. Póki co zerknijcie na obiecująco wyglądający gameplay. Project Wight nie ma jeszcze daty premiery, ani platform docelowych. Wiemy jedynie, że powstaje na silniku Unity.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?