Powstaje nowy Baldur's Gate

Studio Beamdog ujawniło, że zapowiedziane jakiś czas temu Adventure Y to tak naprawdę nowa odsłona Baldur's Gate.

@ 09.01.2015, 16:56
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc

Powstaje nowy Baldur's Gate

Studio Beamdog ujawniło, że zapowiedziane jakiś czas temu Adventure Y to tak naprawdę nowa odsłona Baldur's Gate. Obecnie nie wiemy jednak zbyt wiele na temat tej produkcji.

W podlinkowanym wcześniej wpisie zdradzono jedynie, że tytuł wykorzystywać ma silnik Infinity, napędzający stare odsłony serii oraz oba wydania Enhanced Edition. Dodatkowo ujawniono, że projekt wypełni lukę fabularną pomiędzy obydwoma tytułami. Jednocześnie zaznaczono, że nie jest to oficjalna trzecia część, która na ten moment nie znajduje się w produkcji. Zespół Beamdog nie wyklucza jednak, że "trójka" kiedyś powstanie.

Nie jestem pewien czy akurat czegoś takiego oczekiwali fani serii, zwłaszcza, że opublikowane screeny, które są bardzo niskiej jakości, nie nastrajają jakoś mega optymistycznie. Trzeba poczekać na dalsze konkrety.

Powstaje nowy Baldur's Gate
Powstaje nowy Baldur's Gate
Powstaje nowy Baldur's Gate

Sprawdź także:
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Premiera: 22 września 2000
PC

Baldur's Gate II: Shadows of Amn. Przenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosseshs   @   17:40, 09.01.2015
Te screeny to chyba zdjęcia ekranu ? w dodatku chyba robione przez komórkę Dumny
0 kudosFox46   @   18:25, 09.01.2015
Heh niech nie ważą się robić BG3 :/ no chyba że na tym silniku Infinity z HD edycji.
0 kudosdenilson   @   22:10, 09.01.2015
Cytat: seshs
Te screeny to chyba zdjęcia ekranu ? w dodatku chyba robione przez komórkę Dumny
Dobrze że zrobione komórką, a nie dla przykładu kalkulatorem Szczęśliwy
0 kudoskobbold   @   06:21, 10.01.2015
Tworzenie gry na 16-sto letnim silniku? Jakoś tego nie czuję. Toż to będzie czysty masochizm dla oczu. Skok na kasę czy akt desperacji?
0 kudosUxon   @   11:50, 10.01.2015
Do historii w Baldur's Gate nie trzeba niczego dodawać ani na siłę jej ubarwiać. Jest skończona, owiana legendą i wszelkie doczepianie nowych wątków nie ma sensu. Jedynym sensownym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby zrobienie oddzielnej gry w świecie BG z podobną mechaniką, coś jak tworzony obecnie Torment. To byłoby najbezpieczniejsze i najbardziej rozsądne, i sam chętnie zagrałbym w coś takiego. Mieszanie w dziele skończonym i już kultowym na 99% skończy się porażką.
0 kudosFox46   @   12:10, 10.01.2015
Byle z BG3 nie zrobili by kolejnego Dragon Age czy Fallouta z takich widoku bo to by była porażka. Jednymi słowy najlepszym rozwiązaniem by było:
1. Dać silnik zaawansowany podobny do tego z Divinity: Orginal Sin
2. Pozostawić markę raz na zawsze w spokoju, ewentualnie nie robić żadnej kontynuacji tylko osobną grę w świecie Baldur's Gate.
Dodaj Odpowiedź