Baldur's Gate: Enhanced Edition w lecie!

Odliczanie na stronie baldursgate. com dobiegło końca.

@ 16.03.2012, 09:32
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, inne

Baldur's Gate: Enhanced Edition w lecie!

Odliczanie na stronie baldursgate.com dobiegło końca. Jaką tajemnicę skrywał dziwny licznik? Czyżby w przygotowaniu była kolejna część serii Baldur's Gate? Nie, rezultat dziwnego czasomierza był inny, ale łatwy do przewidzenia!


Chodzi oczywiście o Edycję Rozszerzoną pierwszej części Wrót Baldura. Produkcję zapowiedziano na lato, a za deweloping odpowiadają ludzie z Beamdog, którzy będą pod nadzorem Overhaul Games. Wydawcą zostanie firma Atari, a odpowiednie licencje (wykorzystanie świata i mechanizmów Dungeons & Dragons) zapewni Wizards of the Coast.

Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia, czym właściwie będzie Baldur's Gate: Enhanced Edition. Pod wielce mówiącą nazwą może stać wiele rozwiązań, ale najbardziej prawdopodobnym jest reedycja klasycznego Baldura, wzbogaconego o tekstury wysokiej rozdzielczości (podrasowane logo jest niejakim tropem w tej sprawie) i, być może, trochę dodatkowej zawartości. O platformach, na jakich ukaże się gra, nic na razie nie wiadomo (coś poza PeCetami? Raczej tylko smartfony i tablety).

Lato zapowiada się na bardzo upalne! Jestem niezwykle ciekawy, co z tego wyjdzie.

Baldur's Gate: Enhanced Edition w lecie!

Sprawdź także:
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Premiera: 22 września 2000
PC

Baldur's Gate II: Shadows of Amn. Przenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   12:54, 16.03.2012
No właśnie jakie to będzie na Grafie z 1998 roku i nieco ulepszona ?? ja bym to kupił serio . Ale młodziki kupią ?? wątpię .

To tak jakby mieli kupić Fallouta 1 lub 2 po jakiś lekkich przeróbkach graficznych.
0 kudosDante41k   @   14:14, 16.03.2012
W sumie przyda się, moje oryginalne płyty już dawno są popękane i aż strach wkładać do napędu żeby się nie rozleciały do końca. A jeszcze jak dorzucą jakieś bajery graficzne, mi to tam lata, ważne żeby bez problemu można było odpalić na dzisiejszych pc.
0 kudosPokora   @   15:14, 16.03.2012
Jestem za i to bardzo. Swoich starych płyt już nie mam, a grałem bardzo dawno... tylko niech podają jakieś szczegóły ..
0 kudosMicMus123456789   @   19:13, 16.03.2012
Ciekawe info jak i sama opcja zwłaszcza dla osób nie mających doświadczenia z grą Uśmiech
Dodaj Odpowiedź