Aliens vs Predator: Rebellion chętnie przygotowałoby kolejną odsłonę serii

Pierwsza odsłona serii Aliens vs Predator powstała w studiu Rebellion, czyli ekipie odpowiedzialnej także m.

@ 11.07.2014, 16:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Aliens vs Predator: Rebellion chętnie przygotowałoby kolejną odsłonę serii

Pierwsza odsłona serii Aliens vs Predator powstała w studiu Rebellion, czyli ekipie odpowiedzialnej także m.in. za serię Sniper Elite. Drugą część opracowało Monolith (twórcy F.E.A.R.), a restart sagi, zaserwowany nam w 2010 roku ponownie leżał w rękach Rebellionu. Przedstawiciele dewelopera nie widzą problemu, aby kolejna odsłona, jeśli się ukaże, także wyszła spod ich dłoni.

Temat kontynuacji Aliens vs Predator poruszony został przez szefa programistów studia, Kevina Floyer-Lea, w trakcie rozmowy z redakcją portalu DSOGaming. Z wypowiedzi wynika, że chociaż w tym momencie ekipa nie pracuje nad niczym związanym ze słynną sagą, ma kilka pomysłów na to, jak można by ją dalej rozwijać. Wśród nich najciekawsze zdają się generowane losowo poziomy, które ulegałyby zmianie po każdym włączeniu tytułu.

"Tutaj w Rebellion bardzo mocno związani jesteśmy z uniwersum AvP, więc mogłoby się to wydarzyć", powiedział Floyer-Lea, zapytany o ewentualną kontynuację.

Aliens vs Predator: Rebellion chętnie przygotowałoby kolejną odsłonę serii
"Mieliśmy dużo dobrej zabawy, pogrywając z głowami ludzi przy oryginalnej grze, w której losowo dobierane były punkty respawnów, co sprawiało, że apteczka mogła na następny raz być Obcym. Osobiście chciałbym zobaczyć grę AvP z generowanymi losowo poziomami, gdzie dosłownie nigdy nie będziesz wiedział co czeka cię za kolejnym rogiem".

Czy jest szansa na kontynuację Aliens vs Predator? Najpewniej tak. Marka spoczywa obecnie w rękach firmy SEGA. W zeszłym roku dostaliśmy przeciętne Aliens: Colonial Marines, a w tym zadebiutuje Obcy: Izolacja. Może w przyszłym, albo w kolejnym, dostaniemy czwarte Aliens vs Predator? Chcielibyście takowe zobaczyć? Która część growej sagi podobała Wam się najbardziej?

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPabloMG   @   16:50, 11.07.2014
Aliens vs Predator 2 grało mi się naprawdę świetnie gra posiadała klimat, później się pojawił Aliens vs Predator 2010 niby miało świetną grafikę ale był za krótki to już nie było to samo co Avp 2 gdy by Rebellion dodało więcej ciekawych pomysłów które by urozmaiciły rozgrywkę nie tylko stawiało na grafikę jestem za nowym AvP.
0 kudosgeass   @   20:10, 11.07.2014
"przeciętne Aliens: Colonial Marines"? Przecież ta gra była tragicznie słaba. Jak te Isolation też spartolą to przez kolejne 10 lat osobiście nawet nie chcę słyszeć nic na temat Segi i Obcego... Chyba że jakiś Ubisoft czy EA przejmie tę markę.
0 kudosFox46   @   21:40, 11.07.2014
Cytat: geass
"Chyba że jakiś Ubisoft czy EA przejmie tę markę.


To dopiero byś miał miszmasz 1500 znajdziek na jednym poziomie, połączyli by gameplaeyowo z Assasynem i WD i masz nowy rozdział AvP.

Osobiście bym wolał by rebelion dalej robił ta grę aniżeli EA (który spieprzył nie jedną solidną markę) czy Ubisoft (które ma więcej szczęścia niż rozumu, aczkolwiek to szczęście się kiedyś skończy i będzie klapa jak w przypadku Splinter cella czy Raymana)

Lepiej niech nie robi a kolejnego AvP po co psuć znowu markę. Już wystarczająco zrobił to AvP 2010. Chyba że Rebelion powróciłby do korzeni pierwszego AvP to jestem na TAK.
0 kudosKreTsky   @   15:02, 12.07.2014
Mogliby zrobic nowego AVP. Przydala by sie jakas porzadna gra o Alienach ;]
0 kudosAtukan   @   20:16, 12.07.2014
Bombowa wiadomość Uśmiech Lubiłem AvP za paranoiczny klimat ciągłego zagrożenia;) Oby powstająca kontynuacja trzymała się tej linii Uśmiech
Dodaj Odpowiedź