Aliens: Colonial Marines (PC) - okladka

Aliens: Colonial Marines (PC)

Premiera:
12 lutego 2013
Premiera PL:
12 lutego 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (33)Gram (15)Ukończone (17)Kupię (18)

Opis Aliens: Colonial Marines (PC)
Hawk @ 02:00 14.06.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 6h 22min

+ czaswięcej

Omawiany tytuł - pierwszoosobowa strzelanina studia Gearbox - jest spadkobiercą splendoru filmowych odsłon serii "Obcy", która po wsze czasy zapisała się złotymi zgłoskami w kanwie horrorów. Gracz wciela się w rolę człowieka z kolonialnych oddziałów wojskowych (United States Colonial Marines), które zostały wysłane z misją ratunkową na pokład U.S.S. Sulaco - dokładnie tego samego statku, gdzie toczyła się fabuła "Obcy II" oraz jego sequela. Mało tego, Aliens: Colonial Marines posiada scenariusz napisany poprzez profesjonalistów prosto z Hollywood.

Aliens: Colonial Marines nie jest trywialnym shooterem, a gracz nie staje sam naprzeciw całej hordzie Obcych. Tylko w nielicznych przypadkach jest on osamotniony, a większość czasu pochłania współpraca pomiędzy nim, a członkami zespołu. Drużyna składa się z czterech osób - z protegowanym włącznie - a mało tego, istnieje możliwość rozegrania kampanii w 4-osobowym trybie kooperacji z żywymi kompanami-żołnierzami!

Nowe dziecko studia Gearbox uznać można właściwie za taktyczny FPS, bowiem przeciwnik posiada tu potężną przewagę i trzeba umiejętnie wykorzystywać otoczenie, by nie wpaść w piekielną zasadzkę. Bohaterowie potrafią prowadzić ostrzał zza osłon, stawiać wieżyczki obronne, co staje się nieocenione, gdy horda lgnie ze wszystkich korytarzy i szybów wentylacyjnych.

Bardzo ważnym aspektem jest oczywiście uzbrojenie, na który składają się wszystkie znane i lubiane pukawki każdego Marine. Obok futurystycznych karabinów szturmowych czy strzelb w arsenale znajdą się także miotacze ognia, granaty oraz specjalny ekwipunek pozwalający określić lokację najbliższych ksenomorfów.


Wkład w encyklopedię mieli:   Lucas-AT, Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Aliens: Colonial Marines (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   08:31, 31.03.2013
W Colonial Marines nawet gdy motion tracker wydaje charakterystyczne dla siebie ,,ping", wykrywając ruch to i tak twoje serce nie zabije szybciej.
0 kudosmateusz_kd   @   10:31, 31.03.2013
Cytat: Krru
W Colonial Marines nawet gdy motion tracker wydaje charakterystyczne dla siebie ,,ping", wykrywając ruch to i tak twoje serce nie zabije szybciej.

A no tutaj masz rację. Powiem Ci szczerze, że w Colonial Marines nie było chyba takiego momentu żebym się jakoś choć trochę przestraszył.
0 kudosKrru   @   11:39, 01.04.2013
Na domiar tego grając w Aliens: CM przez cały czas odnosiłem wrażenie, że dostałem do rąk nieukończoną produkcję.
0 kudosmateusz_kd   @   12:30, 01.04.2013
A czemu miałeś takie wrażenie ?
0 kudosKrru   @   07:56, 02.04.2013
Z powodu dość długiej listy niedoróbek. Wymienię ,,tylko" kilka z nich:
- bardzo słaba oprawa graficzna;
- przeciętne wrażenie ciężaru i mocy pukawek;
- toporne animacje;
- nierozgarnięci kompani (głupi jak but!);
- skrypty nie zawsze chcą zaskoczyć;
- niemałe problemy z wykrywaniem kolizji;
- itp., itd...
0 kudosmateusz_kd   @   10:57, 02.04.2013
Ja bym bardziej stawiał na to, że gra po prostu była zrobiona na odczepnego z wieloma bugami. Tyle w tym temacie.
0 kudosmateusz_kd   @   15:56, 03.04.2013
Ja jak grałem to miałem zainstalowany jakiś specjalny patch od fanów, który poprawia grafikę itp itd. I powiem, że trochę pomógł, bo gra wyglądała trochę lepiej.
0 kudosKrru   @   07:12, 04.04.2013
Gearbox Software udostępniło swego czasu łatkę (ważącą aż 4 GB) poprawiającą wiele błędów. Zmiany w głównej mierze dotyczyły oprawy graficznej.
0 kudosmateusz_kd   @   16:01, 04.04.2013
Właśnie. Kto widział, żeby ktoś wydawał do swoich gry łatki graficzne ważące po 4 gb. Jak dla mnie to jest śmieszne.
0 kudosdenilson   @   16:23, 04.04.2013
Cały projekt pod nazwą "Aliens: Colonial Marines" to jedna wielka parodia i dramat osób które wydały kasę na crap. Sam byłem ciekaw jak wyjdzie ta gra, ale teraz to wolałbym żeby w ogóle się nie pojawiła.
0 kudosguy_fawkes   @   21:06, 05.08.2013
Kupiłem (w zasadzie przypadkiem), przeszedłem i stwierdzam, że każdy, kto jechał po Colonial Marines równo z gruntem nie mylił się - ta gra jest tragiczna, słaba i zwyczajnie żenująca. Grałem nocą, ze słuchawkami na uszach i nie zdarzył się choćby jeden moment, w którym podskoczyłbym w fotelu - obcy to kompletne niemoty proszące się o dobicie, a jedyne wyzwanie przedstawiają starcia z... ludźmi. Postaci z drużyny to idioci, których śmierć to żadna tragedia, zaś projektowanie horroru z ksenomorfami pod co-opa to podstawowy błąd, który źle odbija się na klimacie. Jedyna dobra rzecz to muzyka, bo w większości zapożyczona z filmu, zaś osobę, która zatwierdziła kanoniczność Colonial Marines dla uniwersum winno się zesłać na LV-246.
Czarę goryczy przelewa multi - obcy są słabi, w dodatku steruje się nimi w trybie TPP, co jest dość niespotykane w grach z xenami, przynajmniej w nowszych.
Nie myślałem, że kiedyś to powiem o wybitnie kiepskim AvP3, ale przy Colonial Marines to całkiem niezła gra...
0 kudosHardKill   @   21:16, 05.08.2013
Nie zagram w Aliens: Colonial Marines, choć by z ciekawości , nie zagram w to nawet gdyby rozdawali tą grę za darmo Szczęśliwy hehe, to co widziałem do tej pory mi wystarczy, a co do AvP3, bawiłem się przy tym nawet całkiem dobrze Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   18:44, 07.04.2014
Trudno odnieść się do tej gry. Fanem obcego wielkim nie jestem, a shootery lubię od czasu do czasu. Ale jak mam być szczery to gra trochę dała w kość za sprawą niekiedy licznych zgonów kiedy to giniemu w głupim miejscu np kiedy jesteśmy otoczeni albo gdy niechcący odpalimy granatnik Dumny

Ogólnie grało się w miarę dobrze jeśli się zapomniało co nam obiecano i nie zwracało uwagi na filmowe nawiązania. Multi to w tej grze nie istnieje i nie wiem czy w ogóle istaniało.
0 kudosPabloMG   @   11:39, 10.09.2014
Początkowo nawet byłem zainteresowany Aliens: Colonial Marines, gra miała nawiązywać do filmu ale po premierze wyszło że produkt jest niedopracowany, zawierający sporo błędów, szkoda gra miała potencjał i został on zmarnowany.
Dodaj Odpowiedź