Kupując gry na PS Store... przepłacimy!

Premiera najnowszej wersji Playstation Portable przeszła bez większych protestów i narzekań graczy na brak napędu UMD.

@ 05.10.2009, 23:20
Mateusz "Tru" Prawda
psp

Kupując gry na PS Store... przepłacimy!

Premiera najnowszej wersji Playstation Portable przeszła bez większych protestów i narzekań graczy na brak napędu UMD. Być może Sony uniknęło napiętnowania dzięki wszechobecnemu hype'owi na wszelkiej maści wytwory elektronicznej dystrybucji, oraz zręcznie poprowadzonej kampanii marketingowej, która nie tyle wychwalała korzyści płynące z takiego rozwiązania, co raczej sam fakt przemilczała. Dziennikarski obowiązek nie pozwolił jednak redaktorom serwisu Kotaku obok całej sprawy przejść obojętnie. Postanowili oni sprawdzić jak mają się ceny produkcji dostępnych na Playstation Store, w stosunku do używanych płytek UMD z czterech różnych źródeł. Pod uwagę wzięte zostały w większości starsze (ale za to bardzo wysoko oceniane) produkcje, a wyniki możecie zobaczyć poniżej:

Kupując gry na PS Store... przepłacimy!

Jak widzicie, na PSNie nie uświadczymy połowy z porównywanych pozycji, pomimo że gry pokroju Lumines czy Ridge Racer były mocnymi tytułami startowymi debiutującego w 2004 roku handhelda. Na dodatek, tylko JEDNA produkcja jest tańsza od pudełkowego odpowiednika. Rozumiem, że wydawcy nigdy nie szaleli jeśli chodzi o zniżki w kwestii wytworów elektronicznej dystrybucji jednak trzeba im oddać honor gdyż w większości przypadków dawali graczom wybór. W tym wypadku Sony ewidentnie (nie bójmy się użyć tego słowa) - dyma nowych nabywców PSP Go!, choć być może to ja nie dostrzegam jakichś ukrytych zalet udostępnianych na PS Store produkcji?

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?