TDK opracowało płytę o pojemności 320 GB.

Może ten news nie jest jeszcze spełnieniem wizji przedstawianych w przeróżnych filmach Science Fiction, jednak płyta jaką zaprezentowało TDK śmiało pomogłaby ograniczyć moją kolekcję DVD do 2-3 dysków.

@ 05.10.2009, 23:57
Mateusz "Tru" Prawda
pc, ps2, ps3, psp, xbox 360, wii, sprzęt

TDK opracowało płytę o pojemności 320 GB.

Może ten news nie jest jeszcze spełnieniem wizji przedstawianych w przeróżnych filmach Science Fiction, jednak płyta jaką zaprezentowało TDK śmiało pomogłaby ograniczyć moją kolekcję DVD do 2-3 dysków. Inżynierom ze wspomnianej firmy udało się połączyć ze sobą dziesięć 32-gigabajtowych warstw, tym samym pobili rekord, który wynosił jedynie 25gb. Nie chce wdawać się tutaj w techniczne szczegóły, jednak najważniejszą rzeczą dla nas - konsumentów jest fakt, iż nowa technologia może być obsługiwana przez laser wykorzystywany w odtwarzaczach Blu-ray, a więc wymiana sprzętu nie powinna być konieczna.

Czy płyty trafią do szerszej dystrybucji? Gdyby do tego doszło kompilacje PS-trójkowych tytułów, zamiast pozostawać w sferze marzeń, być może stałyby się faktem.

Należy oczywiście pamiętać, że dyski są na razie w fazie testów, a wiemy jak wiele "przełomowych wynalazków" zakończyło swój żywot na prasowych oraz internetowych zapowiedziach. Nowa technologia zostanie zaprezentowana szerszej publice podczas japońskiego CEATEC, które rozpocznie się już jutro.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPyRsHaL   @   16:36, 06.10.2009
Nieźle ;) Gratuluję wynalazcom...
0 kudosJarazzz   @   16:56, 06.10.2009
Ale ocb z tym rekordem 25 gb ? a na 4 warstwach bule ray to ile bylo 100 gb ??