Test Drive Unlimited (PC)

ObserwujMam (679)Gram (488)Ukończone (91)Kupię (64)

Test Drive Unlimited (PC) - recenzja gry


@ 27.06.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Test Drive Unlimited to gra, która ma szansę zdetronizować obecnego króla nielegalnych ścigałek, w których główne skrzypce grają najlepsze samochody z całego świata. Mowa tutaj oczywiście o serii Need For Speed stworzonej przez firmę Electronic Arts.

Test Drive Unlimited to gra, która ma szansę zdetronizować obecnego króla nielegalnych ścigałek, w których główne skrzypce grają najlepsze samochody z całego świata. Mowa tutaj oczywiście o serii Need For Speed stworzonej przez firmę Electronic Arts. Od pewnego czasu jakość wspomnianej serii sukcesywnie spada. Pierwsze edycje programu były niezwykle wciągające, i charakteryzowały się ogromną grywalnością. Punkt kulminacyjny serii nastąpił w momencie wydania świetnego Need For Speed: Underground. Od tej właśnie części nie otrzymaliśmy praktycznie niczego nowego, wciąż tylko nocne wyścigi, tuning i wątpliwej urody kobiety rozpoczynające każde starcie. Skromną odskocznią od reguły było Need For Speed: Most Wanted, lecz niestety po nim po raz kolejny nastała noc i nielegalne wyścigi w Need For Speed: Carbon. Graczy zaczęło wreszcie nudzić ciągłe podawanie odgrzewanego kotleta i zaczęli szukać czegoś ciekawszego. W tym właśnie momencie na rynek wkroczyło ATARI z dziełem studia Eden Studios zatytułowanym Test Drive Unlimited. Program już od pierwszych filmików pokazywał swoją wielkość i podkreślał różnicę pomiędzy sobą, a wyeksploatowanym Need for Speed. Nie będę jednak wyprzedzał faktów i rozpocznę od początku.

Test Drive Unlimited to gra wyścigowa, w której nie pędzimy na specjalnie przygotowanych torach wyścigowych lecz po prostu po ulicach miast i wsi. Na potrzeby gry została opracowana tropikalna wyspa Oahu, która oddaje do naszej dyspozycji około 1600 kilometrów dróg. Część z nich prowadzi gracze przez miasta, inne przez skromne wioski, pozostałe natomiast pozwalają na pędzenie górskimi i nizinnymi autostradami i podziwianie kunsztu grafików pracujących dla Eden Studios.

Test Drive Unlimited (PC)

Pod odpaleniu gry, pierwszym krokiem jest stworzenie nowego profilu. Możemy tutaj wybrać oczywiście swoje imię oraz wizerunek reprezentującej nas postaci. Następnym posunięciem jest skoczenie do salonu i wypożyczenie pierwszego samochodu oraz zakup jakiegoś domu. Kiedy obie czynności zostaną wykonane, pozostaje jeszcze zakup własnej fury, pożyczaniem nie da się bowiem zbyt długo jeździć. W tym celu zaglądamy do jednego z wielu dostępnych w Test Drive Unlimited salonów firmowych. Autorzy gry oddali w nasze ręce najlepsze modele takich marek jak Audi, BMW, FIAT, Volkswagen, Toyota, Lamborghini, Ferrari itd. W sumie możemy wybrać z ponad 125 różnych maszyn, przy czym gra skonstruowana jest w taki sposób, aby możliwe było dorzucanie nowych pojazdów w postaci dodatków. Autorzy gry zapowiedzieli już dawno, że będą co jakiś czas wydawać nowe fury dla amatorów wirtualnych wyścigów. Konkurent ze stajni Electronic Arts dysponuje jedynie skromnym procentem wymienionej liczby i dodatkowo gracze nie mają co liczyć na jakiekolwiek rozszerzenia w przyszłości. Muszą się zadowolić tym co dostają podczas dokonywania zakupu.

Jak wspomniałem powyżej, w Test Drive Unlimited możemy kupić nie tylko samochód lecz również dom. Początkowo nie mamy zbyt dużo pieniędzy, a co za tym idzie nie możemy pozwolić sobie na chatę naszych marzeń. Z czasem zarabiamy coraz większe sumy, a w miarę jak rośnie zawartość naszego portfela oraz ilość samochodów w garażu, musimy także zainteresować się zakupem nowej posiadłości. Najważniejsze w przypadku domów są lokalizacja oraz ilość miejsc dla coraz większej liczby pojazdów. Ostatecznie można skończyć z prawdziwą willą, pełną najdroższych fur świata. Na tym jednak nasze możliwości się nie kończą. W Test Drive Unlimited dbamy także o własną garderobę oraz publiczny image. Możliwe jest bowiem należenie do różnych klubów kierowców, organizowanie wyścigów itd. Świat przedstawiony w Test Drive Unlimited to nie tylko siedzenie za kierownicą pędzącego samochodu, program oferuje mnóstwo elementów, o których nawet nie śniło się konkurencji!


Screeny z Test Drive Unlimited (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?