Test Drive Unlimited (PC)

ObserwujMam (679)Gram (488)Ukończone (91)Kupię (64)

Test Drive Unlimited (PC) - recenzja gry


@ 27.06.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Na koniec recenzji wypadałoby wspomnieć jeszcze kilka słów na temat oprawy audio-wizualnej Test Drive Unlimited. Graficy i dźwiękowcy ze studia Eden Studios pokazali, że zainwestowane w grę pieniądze nie poszły w błoto. Program może poszczycić się wieloma nowoczesnymi efektami specjalnymi, wysoką jakością tekstur, świetnie opracowanym otoczeniem i genialnie przygotowanymi modelami samochodów. Każda fura wygląda tak, jak w rzeczywistości i nie cierpi na syndrom przesadnie błyszczącej karoserii, który jest przekleństwem Need For Speed: Carbon. Samochody w dziecku Electronic Arts wyglądają jak zabawki, na które narzucono dziesiątki dziwacznych efektów odblaskowych.

Niestety Test Drive Unlimited oferuje znacznie mniejsze możliwości tuningu w porównaniu z konkurentem. Możemy wpłynąć jedynie na kilka elementów wyglądu i zakupić skromną liczbę modyfikacji wpływających na właściwości jezdne maszyny. Szkoda, że panowie i panie z Eden Studios nie udostępnili szerszego wachlarza części służących do modyfikacji pojazdów.

Test Drive Unlimited (PC)

Uzupełnieniem graficznych bajerów jest dynamiczna ścieżka dźwiękowa oraz idealnie odwzorowane dźwięki silników. Brzmienie auta zmienia się nie tylko zależnie od modelu, lecz również od miejsca w którym umieszczona jest kamera. Kiedy siedzimy we wnętrzu samochodu dźwięk motoru jest nieco stłumiony i bardziej basowy. Kamera na zderzaku sprawia, że silnik ryczy nieco głośniej i posiada więcej składowych wyższych, natomiast kamera umieszczona za samochodem sprawia, że silnik słychać znacznie słabiej i z delikatnym pogłosem – na każdym kroku widać dbałość o szczegóły!

Test Drive Unlimited to zdecydowanie najlepsza gra wyścigowa w swojej klasie. Bije konkurencję o kilka długości i raczej nie sądzę aby sytuacja wkrótce mogła ulec zmianie. Świetny model prowadzenia samochodu, duża ilość maszyn, ciekawe lokacje oraz bardzo dobra oprawa audio-wizualna sprawiają, że dzieło Eden Studios stanie się wzorem dla wszystkich kolejnych produkcji o podobnej tematyce. Już w tej chwili jestem przekonany, że kolejna edycja Need For Speed stanowić będzie kopię Test Drive Unlimited, Electronic Arts lubi bowiem podpatrywać pomysły konkurencji zamiast wymyślać własne rozwiązania!


Długość gry wg redakcji:
15h
Długość gry wg czytelników:
58h 45min

oceny graczy
Genialna Grafika:
Świetne modele samochodów, realistyczny projekt wyspy, nowoczesne efekty specjalne - wszystko to sprawia, że Test Drive Unlimited wygląda bardzo dobrze!
Świetny Dźwięk:
Muzykę w grze można zmieniać podobnie jak w serii GTA. Dźwięki wydobywające się spod maski samochodu brzmią naturalnie i nadają grze realizmu.
Genialna Grywalność:
Test Drive Unlimited to wiele różnych rodzajów zabawy, całe mnóstwo samochodów oraz świetnie opracowany model jazdy. Połączenie rozgrywki wieloosobowej i jednoosobowej zapewnia wiele godzin dobrej zabawy.
Świetne Pomysł i założenia:
Genialna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Wszystkie elementy gry współgrają bardzo dobrze, a co za tym idzie gracz otrzymuje jedną z najlepszych gier wyścigowych ostatnich lat!
Werdykt - Genialna gra!
Screeny z Test Drive Unlimited (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?