Test Drive Unlimited (PC)

ObserwujMam (679)Gram (488)Ukończone (91)Kupię (64)

Zapowiedź gry Test Drive Unlimited (PC)


Yachoo @ 00:00 18.02.2007
"Yachoo"

Zapewne wszyscy pamiętamy czasy dzieciństwa, kiedy to z niebywałą iskrą zainteresowania oraz lekką nutką nieśmiałości w sercu, z drżeniem rąk, wypatrywaliśmy przejeżdżających obok nas samochodów nowej generacji.

Zapewne wszyscy pamiętamy czasy dzieciństwa, kiedy to z niebywałą iskrą zainteresowania oraz lekką nutką nieśmiałości w sercu, z drżeniem rąk, wypatrywaliśmy przejeżdżających obok nas samochodów nowej generacji. Jakiekolwiek problemy znikały w mgnieniu oka, a jedynym marzeniem, pokusą przewyższającą wszystkie inne, była chęć ulokowania się za kierownicą takowego cacka i podróż po naszym niezmierzonym, asfaltowym niebie. Jednakże wraz z wejściem w dorosłość, życie brutalnie pokazało większości z nas, jak ciężko jest dorobić się wyśnionego auta. Podczas gdy niektórzy stracili wszelką nadzieję, ku uciesze i pokrzepieniu serc milionów motomaniaków, firma Eden Studios wyciąga pomocną dłoń i oferuje swe najnowsze dzieło – grę spod znaku wyścigów oraz brudnych pieniędzy, bazującą na sławie wielkich poprzedników, pt. Test Drive Unlimited. Jeżeli myśleliście, że nic nie przebije serii NFS Underground, to się grubo zdziwicie!

Pierwszym, zaskakującym już na wstępie, a zarazem mającym zapewnić długie godziny wspaniałej zabawy elementem ma być rozbudowany tryb kariery dla pojedynczego gracza. Twórcy bardzo dokładnie i realistycznie odwzorowali liczące ponad 1600 km, bajecznie wyglądające drogi wyspy Oahu (Hawaje). Do użytku dostaniemy około 90 modeli aut i motorów wychodzących z taśm produkcyjnych rekinów branży motoryzacyjnej, takich jak: Ferrari, Mercedes, Aston Martin, Lamborghini, Ducati, Jaguar, Saleen, Shelby. Co ciekawsze, grę rozpoczniemy od stworzenia oraz ubrania własnej postaci, następnie wybierzemy maszynę, dom z garażem i ruszymy na podbój świata pełnego pięknych samochodów i szybkich kobiet ;-). Nietrudno zgadnąć, iż wraz z postępem fabuły oraz poprawnością wykonania zleconych nam zadań, otrzymywać będziemy pieniądze, które zainwestujemy w nowe części do auta, tudzież stylowe ciuszki dla naszego amanta. Producenci dwoją się i troją, aby wszystko było dopracowane w jak najmniejszym szczególe. Nie zapomnieli nawet o wydawałoby się mało istotnych, aczkolwiek oryginalnych, podwyższających realizm i dających niebagatelnie większą przyjemność z gry, detalach typu: radio samochodowe, elektrycznie opuszczane szyby, czy chociażby możliwość przerzucenia się na widok z wnętrza pojazdu.

Zauważyliście już pewnie, iż dziwnym zbiegiem okoliczności, całość aż do złudzenia przypomina wiecznie żywą, posiadającą rzesze zwolenników na całym globie serię NFS Underground. Spójrzmy jednak na tytuł z innej strony – pod kątem rozgrywki wieloosobowej, bo właśnie tutaj ma on nie tylko zrównać się w wyścigu po palmę pierwszeństwa ze swymi rywalami, ale także z biegiem czasu zostawić ich daleko za sobą. Tryb multiplayer w Test Drive Unlimited zrzeszać będzie dziesiątki tysięcy graczy z przeróżnych zakątków świata, umożliwiając im między innymi zmagania na najwyższym poziomie w maksymalnie ośmioosobowej ekipie. Wszystkie wyniki trafią na serwer, gdzie zostaną zweryfikowane i zapisane na stronie internetowej produktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe stanie się utworzenie rankingu najlepszych zawodników, wliczając w to sekcję ‘Zawodnik Tygodnia’, czy ‘Hall of Fame’. Żeby tego było mało, wedle uznania będziemy „płodzić” i dołączać do specjalnych klubów – swego rodzaju klanów, uczestniczyć w turniejach międzyklanowych, czatować oraz handlować. Multum zaskakujących i zapierających dech w piersiach opcji, bez wątpienia nada Test Drive Unlimited miano najbardziej interaktywnej wyścigówki, jaka do tej pory ujrzała światło dzienne.

Kolejnym elementem określającym już na wstępie sukces Test Drive Unlimited, tudzież sromotną klęskę produktu jest grafika. Nie inaczej będzie i w tym przypadku. Wspaniale wyglądające, cieszące oko samochody, tereny pięknej i dziewiczej wyspy Oahu sprawią, iż nie każdy pecet poradzi sobie z minimum podanym przez Eden Studios. Cóż, pożyjemy, zobaczymy...

Nasza podróż po cudnych, bogatych, wypełnionych po brzegi kobietami Hawajach powoli dobiega końca. Szczerze powiedziawszy, sam osobiście całkiem na poważnie zainteresowałem się omawianym tytułem. Test Drive Unlimited już przed premierą zaskakuje, a zarazem budzi wiele kontrowersji mnogością umilających rozgrywkę rozwiązań. Nie twierdzę, że podbije on serce każdego z Was, ale śmiało mogę powiedzieć, iż wprowadzi nutkę nowości, innowacji, a może nawet określi trendy dla gier spod znaku wirtualnych wyścigów. Smuci jedynie cena, która na dzień dzisiejszy sięga magicznej granicy 100 zł!

Podsumowanie:
Test Drive Unlimited może się okazać jedną z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych gier wyścigowych ostatnich lat. Program powinien bez problemu przebić serię Need For Speed i ustanowić nowe standardy wirtualnych ścigałek!
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Test Drive Unlimited (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?