Test Acer Predator Orion 3000 - gotowiec gotowy na wszystko!


bigboy177 @ 11:57 09.08.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Jeśli nie będziecie przesadzać z rozdzielczością, będziecie się mogli cieszyć płynną rozgrywką w praktycznie każdej nowej grze. Dla przykładu Cyberpunk 2077 śmigał u nas z prędkością 58 klatek na sekundę, Elden Ring wykręcił stabilne 60 PFS, Horizon: Zero Dawn miał w granicach 90 klatek na sekundę, a Assassin’s Creed: Valhalla mniej więcej 65 FPS. Jak wspomniałem, sytuacja wyglądała zgoła odmiennie po ustawieniu rozdzielczości 4K. Wówczas Cyberpunk 2077 był niegrywalny, Horizon: Zero Dawn spadł poniżej 40 FPS, a AC: Valhalla ledwie wyciągał 27 klatek na sekundę. Zaskoczenia jednak nie ma, wszak GeForce RTX 3060 najlepiej sprawdza się w Full HD. Można powiedzieć, że karta została stworzona właśnie do tej rozdzielczości.

Niezależnie od tego, w co grałem Orion 3000 sprawował się bardzo dobrze. Komputer jest cichy, kompaktowych rozmiarów i estetycznie wykonany. Jeśli miałbym się do czegokolwiek przyczepić, to pojemność dysku. SSD o pojemności 512 GB to zdecydowanie zbyt mało, jak na dzisiejsze gry. Wystarczy wrzucić na niego system operacyjny, jakieś programy i dwie lub trzy gry, a w zasadzie nie będzie już miejsca na nic innego. Plus taki, że nośnik można wymienić na coś pojemniejszego i cieszyć się większą ilością przestrzeni dyskowej na ulubione gry.

Podsumowując, Acer Predator Orion 3000 to bardzo dobrze wykonany gotowiec. Jego cena na pewno nie jest najniższa, ale patrząc na to, co dostajemy, nie jest też najwyższa. Szczególnie, że propozycja Acera jest wydajna i na pewno wystarczy na długi czas. Jeśli szukacie nowego blaszaka, ale nie chcecie go składać samodzielnie, nie interesuje Was też podkręcanie i grzebanie w UEFI, zdecydowanie polecam rozważyć zakup Oriona. Po przyniesieniu go do domu prawie natychmiast będziecie mogli się cieszyć grami. Prawie, bo pobranie, tudzież instalacja niektórych z dzisiejszych gigantów potrafi pochłonąć sporo czasu.

Plusy:Minusy:MiastoGier.pl Poleca
  • Wysoka wydajność.
  • Dobra jakość wykonania.
  • Wysoka estetyka i minimalizm.
  • Dodatkowy panel boczny.
  • Możliwość upgradu.
  • WiFi 6 oraz Bluetooth 5.0.
  • Sporo plastików na obudowie.
  • Maleńka pojemność SSD.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:37, 09.08.2022
Na całe szczęście nie jestem Ultrasem i nie liczę tych klatek na sekundę . 6 koła za kompa w życiu nie dam { Jak wygram miliony w Lotto to kupię kompa za 20 koła } .Mojego kupiłam 3 lata temu za jakieś 2 tysiaki i ciągle ciągnie co mu zainstaluję. No i jeszcze ta pamięć . Rozumiem że dołożyć dysku HDD się nie da , trzeba ten co jest wymienić na inny ?
0 kudosbigboy177   @   14:22, 09.08.2022
Cytat: Barbarella.
Trzeba ten co jest wymienić na inny ?

Dokładnie tak.
0 kudosBarbarella.   @   15:03, 09.08.2022
No to kicha .Sama kupuję gotowce i to budżetowe a tu za taką kasę mały obciach . Według mnie te dyski SSD 500 GB im na magazynie leżą i chcą je upchnąć . A jak obudowa na zamówienie oryginalna to nie dało się dodatkowego dysku wpakować. No u mnie muza w GTA 5 w User Music zajmuje 449 GB .Wariatka ? Tak. Takie też w gry grają.