Ultradesk Grand - gamingowe biurko z regulacją wysokości


bigboy177 @ 13:19 05.05.2020
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Wielkość blatu sprawi, że każdy gracz znajdzie tu miejsce na zgromadzony przez lata gamingowy sprzęt.

Przed kilkoma tygodniami na naszych łamach mogliście przeczytać prezentację biurka Ultradesk Frag. Jako że artykuł okazał się poczytny, postanowiliśmy zaprezentować Wam kolejny produkt firmy Ultradesk. Do naszych redakcyjnych progów, z uprzejmości producenta, zawitała konstrukcja zwana Ultradesk Grand.

Jak sama nazwa wskazuje, Grand to naprawdę imponujących rozmiarów konstrukcja. Samo pudło nie jest jakoś przesadnie przerośnięte, ale biurko powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy – miejsca jest na nim bez liku. Jego długość to zabójcze 160 cm, a szerokość 70 cm. Do tego dochodzi możliwość regulacji wysokości w przedziale od 70 do 80 cm (co 5 cm).

Rozmiar, rozmiarem, a co z wykonaniem. Podobnie jak w przypadku Ultradesk Frag nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Blat wykonano z laminowanej płyty wiórowej. W tym przypadku dostępna jest gładka faktura albo przypominająca włókno węglowe. Do nas dotarło biurko z fakturą gładką i choć nie prezentuje się ona tak efektownie, jak carbon z Ultradesk Frag, jest bardzo estetyczna.

Nogi biurka są solidne, porządnie polakierowane i stabilne. Prócz tego, że świetnie utrzymują blat, pozwalają na regulację wysokości, która umożliwia dopasowanie konstrukcji do własnych preferencji. Pomiędzy nogami, a podłogą są cztery niewielkie podpórki – wykręcane, a to znaczy, że pozwalające na dodatkową stabilizację całości. Pod tym względem wszystko wykonano wzorowo. Całość nie dość, że przygotowano solidnie, jest estetyczna i powinna pasować do każdego pokoju prawdziwego gracza.

Mam jednak dwa zastrzeżenia: jedno większe, drugie mniejsze. To mniejsze to brak aktualnej instrukcji montażowej biurka. Firma Ultradesk musiała mi ją podesłać na maila, albowiem dokument dołączony do pudełka w kilku punktach rozmijał się z dostarczonymi elementami. Sytuację usprawiedliwia jednak fakt, iż konstrukcję dostaliśmy przed jej premierą. W finalnym produkcie instrukcja na pewno będzie właściwa, jak to miało miejsce w Ultradesk Frag.

Drugi zarzut skierować muszę niestety w stronę wykonawców, ewentualnie projektantów. Chodzi o to, że w przypadku Ultradesk Frag wszystko było spasowane wyśmienicie, a w Grand nie wszystkie otwory w blacie były nawiercone tak precyzyjnie, jakbym mógł sobie tego życzyć. Jakby nie to, że trochę pokombinowałem i udało mi się to ustawić jako tako, możliwe, że koniecznością byłoby nawiercenie własnych otworów. Niby nie jakiś wielki problem, ale ktoś delikatnie dał ciała. Jeśli natraficie na podobną sytuację, polecam cierpliwość i próby ustawienia wszystkiego poprzez dopasowanie elementów blatu. A nuż się uda i nie będzie trzeba niepotrzebnie komplikować sytuacji.

Jeśli chodzi o samo wykonanie biurka, jak wspomniałem, jest na wysokim poziomie. Nogi są porządnie polakierowane, blat sztywny i odpowiednio długi, a ponadto wśród akcesoriów dołączanych do biurka jest kilka przedmiotów, bez których prawdziwy gracz nie jest w stanie funkcjonować. O czym mowa? Już wyjaśniam.

Wśród wspomnianych akcesoriów znaleźć można uchwyt na kubek (przewidziano miejsce na ucho), dwie śluzy umożliwiające przejście kablami spod blatu, na jego powierzchnię (np. do myszki lub klawiatury), a także specjalną stację, pozwalającą ładować m.in. gamepady. Jest tu też niewielki uchwyt na słuchawki, a także siatka montowana do spodniej części biurka, pozwalająca w łatwy sposób uporządkować okablowanie. Nic nie wala się dzięki niej pod nogami, za co projektantom chwała. Siatka, w mojej opinii, lepiej sprawdza się nawet niż półka, w którą wyposażone jest biurko Ultradesk Frag.

Wisienką na torcie jest specjalna podkładka pod myszkę obejmująca całą powierzchnię biurka. Pozwala ona korzystać z gryzonia w dowolnym miejscu blatu, a ponadto wpływa pozytywnie na przemęczone nadgarstki. Nie leżą one bowiem na twardym kawałku drewna, ale na miękkiej powierzchni, idealnie amortyzującej ruchy dłoni. Podkładkę wykonano solidnie. Jest dobrze obszyta, równa i bardzo estetyczna. Nie sposób się tu do czegokolwiek przyczepić.

Kończąc nadmienię, że Ultradesk Grand to całkiem nowa konstrukcja, niedostępna jeszcze w sklepach - być może dlatego instrukcja do niego dołączona nie była do końca dopracowana. Tak czy inaczej, jeśli szukacie jakiegoś solidnego biurka gamingowego, to zdecydowanie polecam. Duży blat, stabilna konstrukcja, brak poprzeczki w środku oraz system zarządzania okablowaniem to najważniejsze zalety tej konstrukcji. Zamówienia przedpremierowe na nią składać możecie na oficjalnej stronie firmy. Cena to obecnie 849 zł. Producent udziela 2-letniej gwarancji na swoje dzieło.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?