Dune: Spice Wars (Xbox X/S) - okladka

Dune: Spice Wars (Xbox X/S)

Premiera:
28 listopada 2023
Premiera PL:
28 listopada 2023
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Dune: Spice Wars (Xbox X/S)
Materdea @ 12:01 18.11.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Dune: Spice Wars to strategia czasu rzeczywistego z elementami 4X, której akcja została osadzona w uniwersum książek Franka Herberta. Za projekt odpowiada studio Shiro Games, twórcy takich tytułów Evoland, Wartales czy Northgard.

W Dune: Spice Wars grając jedną z czterech frakcji (Atrydzi, Harkonnen, Przemytnicy, Fremeni) walczymy o jak największy dostęp do kontroli nad wydobyciem "przyprawy" będącej cennym surowcem eksportowym planety Arrakis. W trakcie zabawy mamy do czynienia z postaciami obecnymi w powieści, w tym m.in. baronem Vladimirem Harkonnenem, Esmarem Turekiem oraz księciem Leto Atrydą.

Rozgrywka Dune: Spice Wars jest typowym przedstawicielem swojego gatunku. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery, a naszym zadaniem jest dominacja - cel ten osiągamy poprzez wydobywanie przyprawy. Zaczynamy z małym terytorium i musimy prowadzić ekspansję uważając na inne frakcje. Podobnie jak w książkach: szpiegostwo jest równie ważne, co siła militarna, przez co często możemy osiągnąć cele bez pojedynczego wystrzału. Jednak w sytuacji, kiedy dyplomacja zawiedzie, przyjdzie nam brać udział w turowych bitwach inspirowanych przez takie gry jak Age of Wonders czy Endless Legend. Nie zabrakło również potężnych czerwi przemierzających pustynie oraz krzyżujących plany wszystkim domom w najmniej oczekiwanych momentach.

Dune: Spice Wars oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza (w którym mierzymy się ze sztuczną inteligencją) jak i przygotowano rozgrywki online - ścierając się z innymi, żywymi graczami.

Dune: Spice Wars 26 kwietnia 2022 roku ukazało się w programie Steam Early Access.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?